Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/1/2011 03:16 PM
      2011 Jimmy Carnes Indoor (COLLEGE / OPEN) - 1/29/2011 to 1/30/2011       
                    Hosted by: Gaineville Sports Commission                    
                       O'Connell Center: Gainesville, Fl                       
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash 0-12 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Tillman, Jalesia          12 Rising Stars Dev          7.82  
  2 Carey, Chala              12 Rising Stars Dev          7.84  
  3 Montgomery, Tymiah-Dawn   12 Rising Stars Dev          8.21  
  4 Dancy, Shakira            12 Rising Stars Dev          8.25  
  5 Rollins, Ayanna           12 Rising Stars Dev          8.26  
  6 Davis, Tamari             12 Rising Stars Dev          8.40  
 
Girls 55 Meter Dash 13-18 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Sanders, Shayla           18 Rising Stars Dev          6.94  
  2 Gaither, Tynia            18 Rising Stars Dev          7.15  
  3 Davis-White, Kali         18 Rising Stars Dev          7.21  
  4 Vaughn, Briana            18 Rising Stars Dev          7.22  
  5 Clark, Atarah             18 Rising Stars Dev          7.34  
  6 Williams, Remel           18 Rising Stars Dev          7.55  
 
Girls 200 Meter Dash 13-18 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Martin, Jada              18 Rising Stars Dev         24.78  
  2 Brown, Felecia            18 Rising Stars Dev         25.63  
  3 Hill, Deanna              18 Rising Stars Dev         25.66  
 
Girls 200 Meter Dash 0-12 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Carey, Chala              12 Rising Stars Dev         27.79  
  2 Tillman, Jalesia          12 Rising Stars Dev         29.25  
  3 Thompson, Kayla           12 Rising Stars Dev         29.99  
  4 Rollins, Ayanna           12 Rising Stars Dev         30.58  
  5 Washington, Briana        12 Rising Stars Dev         30.76  
  6 Davis, Tamari             12 Rising Stars Dev         31.98  
 
Girls 400 Meter Dash 0-12 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Neal, Savoi               12 Rising Stars Dev       1:06.86  
  2 Washington, Briana        12 Rising Stars Dev       1:09.49  
  3 Thompson, Kayla           12 Rising Stars Dev       1:13.50  
 
Girls 400 Meter Dash 13-18 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Jiles, Jokira             18 Rising Stars Dev         58.80  
  2 Abrams, Aliyah            18 Rising Stars Dev         58.84  
  3 Fagan, Venida             18 Rising Stars Dev         59.18  
  4 Funderburk, Kala          18 Rising Stars Dev         59.73  
 
Girls 800 Meter Run Rising Stars
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Shanks, Quandra           18 Rising Stars Dev       2:27.03  
  2 Funderburk, Kala          18 Rising Stars Dev       2:27.49  
  3 Coppage, Victoria         18 Rising Stars Dev       2:29.62  
  4 Hooper, Joy               18 Rising Stars Dev       2:29.70  
  5 Pena, Annais              18 Rising Stars Dev       2:31.17  
  6 Hill, Gabriella           18 Rising Stars Dev       2:32.75  
 
Girls 1 Mile Run Rising Stars
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Carlos, Carmen            18 Rising Stars Dev       5:10.74  
  2 Coppage, Victoria         18 Rising Stars Dev       5:28.15  
  3 Grippo, Kari              18 Rising Stars Dev       5:28.66  
  4 Topaz, Brissett           18 Rising Stars Dev       5:31.31  
  5 Evans, Nadiria            18 Rising Stars Dev       5:56.12  
  6 McGlinn, Carley           18 Rising Stars Dev       6:00.30  
 
Girls Long Jump 13-18 RS
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Steward, Natasha          18 Rising Stars Dev         5.27m   17-03.50 
      5.26m  5.27m  5.06m         
  2 Slay, Tika                18 Rising Stars Dev         5.09m   16-08.50 
      4.72m  4.86m  5.09m         
  3 Terrell, Anasherasia      18 Rising Stars Dev         5.01m   16-05.25 
      4.79m  4.80m  5.01m         
  4 Love, Nakia               18 Rising Stars Dev         4.77m   15-07.75 
      FOUL  FOUL  4.77m           
 
Girls Long Jump 0-12 RS
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Carey, Chala              12 Rising Stars Dev         4.26m   13-11.75 
      3.95m  4.26m  4.02m         
  2 Ways, Kamare              12 Rising Stars Dev         3.64m   11-11.50 
      2.91m  3.37m  3.64m           
  3 Reed, Ashlee              12 Rising Stars Dev         3.48m   11-05.00 
      3.48m  3.14m  3.31m         
  4 Chappell, Denautica       12 Rising Stars Dev         3.11m   10-02.50 
      2.79m  3.11m  3.06m         
  5 Vickers, Fiana            12 Rising Stars Dev         3.05m   10-00.25 
      3.05m  2.69m  3.00m         
 
Girls Shot Put 0-12 RS
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Hill, Serenity            12 Rising Stars Dev         5.09m   16-08.50 
 
Girls Shot Put 13-18 RS
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bullock, Shadayzah        18 Rising Stars Dev        10.80m   35-05.25 
  2 Grimes, Charity           18 Rising Stars Dev        10.00m   32-09.75 
  3 Collier, Kashanna         18 Rising Stars Dev         9.97m   32-08.50 
  4 Moss, Jessica             18 Rising Stars Dev         9.78m   32-01.00 
  5 Dutse, Jessica            18 Rising Stars Dev         9.24m   30-03.75 
  6 Molden, Timberly          18 Rising Stars Dev         8.31m   27-03.25 
 
Women 19-29 55 Meter Dash
===================================================================
19-29 NCAA D: A  6.74                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Williams, Nickesha        24 Bethune-Cook              7.01q  3 
  2 Owens, Ashley Owens       26 Unattached                7.02q  1 
  3 Mills, Carla              24 Florida Int'              7.04q  2 
  4 McElveen, Marissa         21 Florida Int'              7.08q  1 
  5 Jno Baptiste, Anika       21 Florida Memo              7.14q  5 
  6 knight, natalie           25 Unat-Florida              7.20q  4 
  7 Pleasant, Jasmine         21 Florida A&M               7.21q  1 
  8 darden, dominique         28 Unattached                7.24q  3 
  9 Jackson, Jasmine          20 North Florid              7.25q  6 
 10 Thomas, Dione             24 Unattached                7.27q  2  7.2650
 11 Dennis, Annakay           21 Florida Atla              7.27q  7  7.263
 12 Harris, Alphedellia       20 Bethune-Cook              7.27q  6  7.624
 13 Linson, Nakia             21 Florida A&M               7.28q  5  7.2746
 14 Kiernan, Louise           21 Jacksonville              7.28q  4  7.284
 15 Bardge, Crystal           21 Embry-Riddle              7.29q  5  7.281
 16 Stratton, Bonnie          21 North Florid              7.29q  1  7.283
 17 Supal, Sharniece          19 North Florid              7.31q  5  7.303
 18 Austin, Analisa           22 Bethune-Cook              7.31q  6  7.306
 19 Louis, Richena            21 Florida A&M               7.31   5  7.319
 20 Richardson, Alonti        19 Bethune-Cook              7.39   4 
 21 Dumoy, T'Keyah            20 Florida Int'              7.40   2 
 22 McGhee, Morgan            19 Florida Stat              7.42   4  7.413
 23 Gilchrist, Jacquelyn      21 Central Flor              7.42   6  7.414
 24 Singleton, Unique         22 Jacksonville              7.44   7  7.4406
 25 Smyth, Jennifer           21 North Florid              7.44   6  7.4408
 26 Bacher, Megan             23 North Florid              7.46   3 
 27 Fluellen, Denae           21 Florida Int'              7.50   4  7.507
 28 Mecklenburg, Sarah        22 Jacksonville              7.50   3  7.517
 29 McCluskey, Melissa        21 South Alabam              7.50   1  7.518
 30 Saxton, Erika             21 South Alabam              7.50   7  7.521
 31 Jorgensen, Kyley          21 Florida Atla              7.51   7 
 32 Walton, Lauren            21 Florida Atla              7.54   1 
 33 Kirkland, Shanika         21 Florida Memo              7.59   7 
 34 Bridges, Andrea           21 North Florid              7.60   4 
 35 Worley, Amanda            21 Florida Atla              7.61   4 
 36 McGillicuddy, Amber       26 Unattached                7.62   6 
 37 Russell, Taylor           21 Embry-Riddle              7.64   2  7.641
 38 Black, Krysten            21 Florida Memo              7.64   6  7.642
 39 Frazier, Alexis           21 Webber                    7.70   3 
 40 Ball, Sierra              22 North Florid              7.73   5 
 41 Stacy, SyQuayla           20 Warner                    7.74   3 
 42 Canady, Kamari            21 Florida A&M               7.75   1 
 43 Williams, Unique          19 Warner                    7.76   5  7.762
 44 Morrow, Tiffiny           21 Florida A&M               7.76   2  7.764
 45 Goring, Breanna           21 Embry-Riddle              7.78   1 
 46 Sangster, Acacia          20 Warner                    7.80   3 
 47 Wilson, Javonya           21 Florida Memo              8.02   2 
 48 Robinson, Raven           21 Florida A&M               8.03   6 
 -- Robinson, Tori            19 ZGA                         FS   5 
 
Women 19-29 55 Meter Dash
===================================================================
19-29 NCAA D: A  6.74                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Williams, Nickesha        24 Bethune-Cook              6.92   1 
  2 Jno Baptiste, Anika       21 Florida Memo              7.05   1 
  3 knight, natalie           25 Unat-Florida              7.09   1 
  4 darden, dominique         28 Unattached                7.10   1 
  5 McElveen, Marissa         21 Florida Int'              7.11   1 
  6 Kiernan, Louise           21 Jacksonville              7.12   2 
  7 Mills, Carla              24 Florida Int'              7.13   1 
  8 Owens, Ashley Owens       26 Unattached                7.14   1 
  9 Linson, Nakia             21 Florida A&M               7.19   2 
 10 Dennis, Annakay           21 Florida Atla              7.20   2 
 11 Austin, Analisa           22 Bethune-Cook              7.23   2 
 12 Jackson, Jasmine          20 North Florid              7.24   1 
 13 Supal, Sharniece          19 North Florid              7.26   2  7.251
 14 Pleasant, Jasmine         21 Florida A&M               7.26   1  7.253
 15 Harris, Alphedellia       20 Bethune-Cook              7.26   2  7.255
 16 Thomas, Dione             24 Unattached                7.29   2 
 17 Bardge, Crystal           21 Embry-Riddle              7.30   2 
 18 Stratton, Bonnie          21 North Florid              7.32   2 
 
Women 50-59 55 Meter Dash
===================================================================
50-59 NCAA D: A  6.74                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 De Witt, La Vonda         52 Atlanta Trac              8.57q  7 
 
Women 19-29 200 Meter Dash
===================================================================
19-29 NCAA D: A 23.70                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 knight, natalie           25 Unat-Florida             24.44   1 
  2 darden, dominique         28 Unattached               24.54   1 
  3 Frazier, Brianna          19 North Florid             24.80   4  24.792
  4 Williams, Alycia          26 Unattached               24.80   1  24.798
  5 morgan, sheryl            28 ZGA                      24.86   1 
  6 Williams, Nickesha        24 Bethune-Cook             24.93   2 
  7 Williams, Sonnisha        20 Central Flor             25.06   1 
  8 Davenport, Danielle       21 Jacksonville             25.13   3 
  9 Williams, Marcia          20 Unattached               25.20  10 
 10 Todd, Jacqueline          27 Unattached               25.34   1 
 11 Richardson, Alonti        19 Bethune-Cook             25.39   5 
 12 Linson, Nakia             21 Florida A&M              25.44  11 
 13 Kelley, Lakeisha          20 Florida Int'             25.56   2 
 14 Anderson, Nia             21 Florida Int'             25.58   6 
 15 Joseph, Manolitha         21 Warner                   25.60   4 
 16 Pleasant, Jasmine         21 Florida A&M              25.65  12 
 17 Harris, Alphedellia       20 Bethune-Cook             25.67   3 
 18 McElveen, Marissa         21 Florida Int'             25.70   7 
 19 Jno Baptiste, Anika       21 Florida Memo             25.78  11 
 20 Bardge, Crystal           21 Embry-Riddle             25.79  12 
 21 Kiernan, Louise           21 Jacksonville             25.81   2 
 22 Calcote, Jaybria          20 North Florid             25.82   5 
 22 Stratton, Bonnie          21 North Florid             25.82   6 
 24 Dennis, Annakay           21 Florida Atla             25.83   5 
 25 Robinson, Tori            19 ZGA                      25.87   3 
 26 Supal, Sharniece          19 North Florid             25.94   5 
 27 Louis, Richena            21 Florida A&M              25.98  12 
 28 White, Lashae             19 Florida Int'             26.04   5 
 29 Smith, Bianca             19 Florida Stat             26.28   2 
 30 Dumoy, T'Keyah            20 Florida Int'             26.34   4 
 31 Thomas, Keyona            19 Bethune-Cook             26.40   6 
 32 Rivera, Ava               21 North Florid             26.43   8 
 33 Parchment, Avonie         23 Unattached               26.47   3 
 34 Austin, Analisa           22 Bethune-Cook             26.52   4 
 35 Russell, Taylor           21 Embry-Riddle             26.78  11 
 36 Jackson, Caitlin          21 Florida Atla             26.79   2 
 37 Jorgensen, Kyley          21 Florida Atla             26.82   6 
 38 Sangster, Acacia          20 Warner                   26.87   7 
 39 Worley, Amanda            21 Florida Atla             26.88   4 
 40 Colebrook, Tarie          20 Florida Int'             26.96   8 
 41 Yocum, Roniqua            21 Florida A&M              27.07  13 
 42 Robinson, Raven           21 Florida A&M              27.25  12 
 43 Stanley, RaTeema          21 Florida A&M              27.27  12 
 44 Saxton, Erika             21 South Alabam             27.29   8 
 45 Williams, Unique          19 Warner                   27.31   7 
 46 Kirkland, Shanika         21 Florida Memo             27.33  11 
 47 Livingston, Alicen        23 North Florid             27.34   8 
 48 Cannon, Dana              21 Florida Atla             27.45   4 
 49 Canady, Kamari            21 Florida A&M              27.46  13 
 50 Black, Krysten            21 Florida Memo             27.55  14 
 51 Frazier, Alexis           21 Webber                   27.61  13 
 52 Lee, Dierdre              20 Unattached               27.64   8 
 53 Ball, Sierra              22 North Florid             27.83   8 
 54 McCarver, Shayna          21 South Alabam             28.23   9 
 55 Stacy, SyQuayla           20 Warner                   28.51  10 
 56 Wilson, Javonya           21 Florida Memo             28.73  11 
 57 McCray, Sakeema           20 Unat-Warner              29.08   9 
 58 Bonk, Nicole              21 Embry-Riddle             29.16  13 
 59 Livingston, Iesha         21 Webber                   29.75  14 
 60 Lee, Samantha             21 Webber                   30.22  14 
 61 Mendes, Barbara           21 Webber                   30.45   9 
 62 Barstow, Ashley           21 Warner                   31.22   9 
 63 Walton, Lauren            21 Florida Atla             33.94   7 
 
Women 40-49 200 Meter Dash
===================================================================
40-49 NCAA D: A 23.70                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Francis, Sharon           45 Bahamas Mast             30.77  10 
 
Women 19-29 400 Meter Dash
===================================================================
19-29 NCAA D: A 53.30                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Alycia          26 Unattached               55.32   1 
  2 Singleton, Unique         22 Jacksonville             55.98   2  55.975
  3 morgan, sheryl            28 ZGA                      55.98   1  55.976
  4 White, Lashae             19 Florida Int'             56.40   3 
  5 Davenport, Danielle       21 Jacksonville             56.97   2 
  6 Frazier, Brianna          19 North Florid             57.10   1 
  7 Williams, Marcia          20 Unattached               57.43   1 
  8 Todd, Jacqueline          27 Unattached               58.17   1 
  9 Calcote, Jaybria          20 North Florid             58.20   2 
 10 Joseph, Manolitha         21 Warner                   58.96   3 
 11 Bellamy, Dan'Elle         24 Central Flor             59.24   4 
 12 Aromashodu, Danielle      21 Florida Atla             59.27   2 
 13 Rolle, J'Zotta            22 Jacksonville             59.34   4 
 14 Anderson, Nia             21 Florida Int'             59.56   5 
 15 Stanley, RaTeema          21 Florida A&M              59.57   7 
 16 Wright, LaToya            21 Florida A&M              59.83   8 
 17 Luxama, Charlene          21 Florida Atla           1:00.12   2 
 18 Rivera, Ava               21 North Florid           1:00.14   5 
 19 Pierce, Eva               21 Central Flor           1:00.58   5 
 20 McCluskey, Melissa        21 South Alabam           1:00.94   5 
 21 Jackson, Caitlin          21 Florida Atla           1:00.98   4 
 22 Thomas, Keyona            19 Bethune-Cook           1:01.06   5 
 23 Jones, Brittany           21 Florida A&M            1:01.08   8 
 24 Ariol, Marsha             19 Florida Stat           1:01.46   5 
 25 Yocum, Roniqua            21 Florida A&M            1:01.52   8 
 26 Deshommes, Wendy          21 Florida A&M            1:01.86   8 
 27 Enningham, Sharene        21 Florida Atla           1:02.54   4 
 28 Dekrey, Kimberlee         21 Florida Int'           1:02.55   6 
 29 Enckell, Beatrice         22 Embry-Riddle           1:02.75   6 
 29 Rollins, Dayonne          21 Florida Stat           1:02.75   3 
 31 Dixon, Valerie            21 Florida Atla           1:03.19   4 
 32 Johnson, Ashantis         21 Florida A&M            1:03.66   9 
 33 Cannon, Dana              21 Florida Atla           1:04.33   3 
 34 Lee, Samantha             21 Webber                 1:06.23   9 
 35 Bonk, Nicole              21 Embry-Riddle           1:06.46   9 
 36 McCray, Sakeema           20 Unat-Warner            1:08.67   7 
 37 Walls, Jermyre            21 Florida Memo           1:09.96   9 
 38 Osegueda, Jessica         20 Warner                 1:10.54   7 
 39 Petithomme, Joane         21 Warner                 1:11.24   7 
 40 Barstow, Ashley           21 Warner                 1:13.14   6 
 41 Livingston, Iesha         21 Webber                 1:30.09   9 
 -- Livingston, Alicen        23 North Florid                DQ   6  Broke Early
 
Women 40-49 400 Meter Dash
===================================================================
40-49 NCAA D: A 53.30                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Francis, Sharon           45 Bahamas Mast           1:07.41   7 
 
Women 19-29 800 Meter Run
================================================================
19-29 NCAA D: A 2:06.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Pierre, Joane             22 Jacksonville           2:14.51  
  2 Freeman, Bienna           22 Jacksonville           2:14.53  
  3 Dart, Carley              23 Central Flor           2:17.36  
  4 Adan, Samia               21 Florida Int'           2:17.93  
  5 Canady, Tai' Hsia         20 Florida Int'           2:18.78  
  6 Logan, Ne' Ausha          19 Central Flor           2:19.46  
  7 Vogler, Amalia            22 Jacksonville           2:19.58  
  8 Luxama, Charlene          21 Florida Atla           2:20.37  
  9 Francis, Krystelle        19 Florida Int'           2:20.39  
 10 Winston, Erica            20 Central Flor           2:20.77  
 11 Allen, Ariel              21 Florida A&M            2:22.51  
 12 Hyatt, Baleigh            22 Embry-Riddle           2:23.63  
 13 Dixon, Valerie            21 Florida Atla           2:23.64  
 14 Oakley, Robin             21 Unattached             2:23.84  
 15 Figueroa, Ileis           19 Bethune-Cook           2:24.66  
 16 Listhrop, Nichola         21 Florida A&M            2:25.65  
 17 Staker, Ellie             21 Embry-Riddle           2:25.81  
 18 Collins, Marla            20 North Florid           2:25.85  
 19 Boston, Tranese           22 Warner                 2:25.91  
 20 Mayes, Shanay             21 Florida A&M            2:26.06  
 21 Waters, Sarai             19 Florida Int'           2:28.66  
 22 Clark, Dieldra            21 Florida A&M            2:30.30  
 23 Zelaya, Ingrid            21 Florida Atla           2:30.34  
 24 Lowe, Kendra              21 South Alabam           2:30.46  
 25 Langhauser, Erika         22 Embry-Riddle           2:31.59  
 26 Wilbon, LaShondra         22 Bethune-Cook           2:33.09  
 27 Schultz, Cassandra        22 Embry-Riddle           2:33.64  
 28 Porter, Jenevah           20 Florida Stat           2:34.08  
 29 Blanford, Moriah          20 Warner                 2:34.17  
 30 Mayer, Fallon             19 Webber                 2:34.31  
 31 Sandon, Holly             21 Embry-Riddle           2:38.94  
 32 Mackey, Sarah             20 Florida Stat           2:39.17  
 33 Kendrick, Kristina        21 Embry-Riddle           2:39.25  
 34 Luckett, D'Taries         21 Florida Memo           2:39.48  
 35 Patrick, Candice          21 Florida Atla           2:43.81  
 36 Jean-Baptiste, Katheana   22 Webber                 2:44.75  
 37 Schwab, Colleen           20 Florida Stat           2:46.81  
 38 Battle, Santaneisha       19 Bethune-Cook           2:56.96  
 39 Midgett, Katherine        19 North Florid           3:03.24  
 
Women 50-59 800 Meter Run
================================================================
50-59 NCAA D: A 2:06.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley     53 Atlanta Trac           2:45.62  
 
Women 19-29 1 Mile Run
================================================================
19-29 NCAA D: A 4:38.90                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Pierre, Joane             22 Jacksonville           4:54.16  
  2 Feil, Friederike          21 Florida Atla           4:55.81  
  3 Hallam, Rebecca           21 Florida Atla           5:05.20  
  4 Baumann, Brooke           22 North Florid           5:10.32  
  5 Conrad, Kayla             21 North Florid           5:11.85  
  6 Brice, Juline             24 Webber                 5:12.41  
  7 Fokina, Anastasia         21 Jacksonville           5:14.76  
  8 McMeekin, Katherine       20 Florida Stat           5:14.82  
  9 Keel, Morgan              19 Jacksonville           5:21.36  
 10 Lucas, Lindsay            21 Florida Atla           5:23.98  
 11 20, Karina                20 Embry-Riddle           5:25.92  
 12 Scaffidi, Danielle        19 Central Flor           5:27.29  
 13 Listhrop, Nichola         21 Florida A&M            5:33.07  
 14 Westmorland, Brittany     21 South Alabam           5:34.66  
 15 Langhauser, Erika         22 Embry-Riddle           5:36.00  
 16 Imm, Amber                20 Florida Stat           5:36.66  
 17 Novack, Kristin           22 Unattached             5:37.52  
 18 Zelaya, Ingrid            21 Florida Atla           5:49.15  
 19 Clark, Dieldra            21 Florida A&M            5:51.60  
 20 Garner, Abby              20 Florida Trac           5:59.30  
 21 Smith, Kristen            20 North Florid           6:00.41  
 22 Fleming, Keelyn           21 Florida A&M            6:02.94  
 23 Patrick, Candice          21 Florida Atla           6:04.12  
 24 Boudreau, Megan           22 North Florid           6:11.43  
 25 Chapple, Netali           21 Florida A&M            6:26.47  
 -- McArdle, Bree-Arne        22 Florida Stat               DNF  
 
Women 30-39 1 Mile Run
================================================================
30-39 NCAA D: A 4:38.90                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Betsy, Suda               30 Florida Trac           5:12.54  
  2 King-Foster, Tamara       36 Alpha Omega            5:18.93  
 
Women 50-59 1 Mile Run
================================================================
50-59 NCAA D: A 4:38.90                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley     53 Atlanta Trac           6:05.31  
 
Women 19-29 3000 Meter Run
================================================================
19-29 NCAA D: A 9:16.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Sundell, Lindsay          25 Quattro Fitn           9:18.70  
  2 Nixon, Erin               22 North Florid          10:08.66  
  3 Kittrell, Shelby          20 North Florid          10:09.63  
  4 Brice, Juline             24 Webber                10:16.74  
  5 Haegler, Marya            21 Ave Maria             10:16.85  
  6 Emons, Meggie             20 North Florid          10:18.41  
  7 Ness, Emily               21 Florida Stat          10:24.59  
  8 Espino, Daniela           21 Florida Int'          10:27.15  
  9 Iselborn, Kaitlyn         21 Florida Stat          10:27.91  
 10 Woodruff, Chelsi          20 Florida Stat          10:33.02  
 11 Hedstrom, Bailee          22 Jacksonville          10:33.25  
 12 Ross, Lauren              20 Florida Stat          10:34.65  
 13 Meyer, Svenja             22 Jacksonville          10:35.06  
 14 Vazquez, Flo              21 Embry-Riddle          10:37.51  
 15 Chepkoech, Magrina        21 South Alabam          10:38.73  
 16 Cosgrove, Kailand         21 Florida Stat          10:46.18  
 17 Gard-Kaminkow, Alicia     22 Jacksonville          10:53.60  
 18 Bary, Megan               21 Florida Atla          11:04.70  
 19 Spiegel, Allison          19 North Florid          11:07.15  
 20 Maddox, Laney             20 North Florid          11:31.21  
 21 Gardberg, Mason           22 Central Flor          11:39.49  
 22 Seymore, Emily            21 Florida Atla          11:40.26  
 23 Lucas, Stephanie          22 Webber                12:03.25  
 24 Reibach, Deborah          22 Webber                12:04.68  
 25 Cook, Emily               22 Embry-Riddle          12:17.88  
 26 Fleming, Keelyn           21 Florida A&M           12:26.76  
 27 Gubitz, Allison           20 North Florid          12:40.48  
 28 Chapple, Netali           21 Florida A&M           13:10.28  
 29 Cross, Brittany           21 Embry-Riddle          13:24.87  
 
Women 30-39 3000 Meter Run
================================================================
30-39 NCAA D: A 9:16.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Jolene          34 Quattro Fitn           9:32.55  
 
Women 50-59 3000 Meter Run
================================================================
50-59 NCAA D: A 9:16.00                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley     53 Atlanta Trac          12:30.98  
 
Women 19-29 55 Meter Hurdles
===================================================================
19-29 NCAA D: A  7.57                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 wells, Kellie             29 nike                    A 7.51q  3 
  2 Idlette, LaVonne          26 Unattached                7.88q  4 
  3 Broadbelt, Angelita       26 Unattached                8.02q  1 
  4 James, Tiki               25 Unattached                8.03q  1 
  5 Bolling, Ashley           21 Central Flor              8.09q  1 
  6 Bardge, Crystal           21 Embry-Riddle              8.36q  4 
  7 Aromashodu, Danielle      21 Florida Atla              8.42q  4 
  8 Rolle, J'Zotta            22 Jacksonville              8.47q  1 
  9 Parchment, Avonie         23 Unattached                8.48q  4 
 10 Jackson, Lakeisha         21 Florida A&M               8.52q  4 
 11 Thomas, Dione             24 Unattached                8.54q  3 
 12 Walton, Lauren            21 Florida Atla              8.63q  3 
 13 Wright, LaToya            21 Florida A&M               8.68q  2 
 14 Jackson, Jasmine          20 North Florid              8.76q  2 
 15 Colebrook, Tarie          20 Florida Int'              8.81q  4 
 16 Goring, Breanna           21 Embry-Riddle              8.84q  2 
 17 Dekrey, Katrina           20 Unat-Florida              8.93q  2 
 18 Bridges, Andrea           21 North Florid              8.96q  3 
 19 Johnson, Essence          21 Florida A&M               9.12   2 
 20 Sims, Elizabeth           21 Bethune-Cook              9.25   4 
 21 Jones, Brittany           21 Florida A&M               9.34   1 
 22 Goodwin, Natasha          20 North Florid              9.68   4 
 23 Abenchuchan, Sophia       19 North Florid              9.70   3 
 24 McCray, Sakeema           20 Unat-Warner               9.85   3 
 25 Mendes, Barbara           21 Webber                   11.16   2 
 26 Johnson, Christina        19 North Florid             12.55   3 
 27 Enningham, Sharene        21 Florida Atla             14.50   1 
 
Women 19-29 55 Meter Hurdles
===================================================================
19-29 NCAA D: A  7.57                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 wells, Kellie             29 nike                      7.37A  1 
  2 James, Tiki               25 Unattached                7.61   1 
  3 Idlette, LaVonne          26 Unattached                7.81   1 
  4 Broadbelt, Angelita       26 Unattached                8.07   1 
  5 Walton, Lauren            21 Florida Atla              8.30   2 
  6 Bardge, Crystal           21 Embry-Riddle              8.32   1 
  7 Rolle, J'Zotta            22 Jacksonville              8.34   1 
  8 Bolling, Ashley           21 Central Flor              8.36   1 
  9 Parchment, Avonie         23 Unattached                8.38   2 
 10 Dekrey, Katrina           20 Unat-Florida              8.43   2 
 11 Aromashodu, Danielle      21 Florida Atla              8.55   1 
 12 Wright, LaToya            21 Florida A&M               8.58   2 
 13 Thomas, Dione             24 Unattached                8.61   2 
 14 Jackson, Lakeisha         21 Florida A&M               8.62   2 
 15 Jackson, Jasmine          20 North Florid              8.69   2 
 16 Colebrook, Tarie          20 Florida Int'              8.95   2 
 17 Goring, Breanna           21 Embry-Riddle              9.11   2 
 
Women 30-39 55 Meter Hurdles
===================================================================
30-39 NCAA D: A  7.57                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Bliss, Andrea             31 Unattached                7.79q  4 
 
Women 30-39 55 Meter Hurdles
================================================================
30-39 NCAA D: A  7.57                                                          
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Bliss, Andrea             31 Unattached                7.69  
 
Women 19-29 4x400 Meter Relay
===================================================================
19-29 NCAA D: A 3:36.80                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Central Florida  'A'                                3:51.35   1 
  2 North Florida  'A'                                  3:52.11   1 
  3 Jacksonville  'A'                                   3:57.08   2 
  4 Florida A&M  'A'                                    3:57.63   1 
  5 Florida Int'l  'A'                                  3:58.88   1 
  6 Florida Atlantic  'B'                               3:59.53   2 
  7 Bethune-Cookman  'A'                                4:01.48   2 
  8 Florida Int'l  'B'                                  4:09.34   2 
  9 Warner  'A'                                         4:13.56   3 
 10 Webber  'A'                                         4:15.38   3 
 11 Florida Atlantic  'C'                               4:16.43   3 
 12 Embry-Riddle  'B'                                   4:23.62   3 
 -- Embry-Riddle  'A'                                        DQ   2  out of zone
 -- Florida A&M  'B'                                         DQ   2  cut early
 
Women 19-29 Distance Medley
================================================================
19-29 NCAA D: A 11:09.40                                                       
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Florida  'A'                                 12:24.04  
  2 Jacksonville  'A'                                  12:40.44  
  3 Embry-Riddle  'A'                                  12:42.66  
  4 Florida A&M  'A'                                   13:10.80  
  5 Central Florida  'A'                               13:51.69  
 
Women 19-29 High Jump
==========================================================================
 1.40 then up by 5cm
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Muniz, Alexis             21 Unat-Florida             1.70m    5-07.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 
        P    P    P  XXP    O    O    O  XXX 
  2 Abenchuchan, Sophia       19 North Florid             1.55m    5-01.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O    O  XXX 
  3 Goldring, Rebecca         21 Florida                  1.55m    5-01.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 
        P    P    O   XO  XXX 
  4 Schwab, Colleen           20 Florida Stat             1.50m    4-11.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
  4 Cullum, Michelle          22 Florida Stat             1.50m    4-11.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
  6 Mackey, Sarah             20 Florida Stat             1.50m    4-11.00 
     1.40 1.45 1.50 
        O    O   XO 
  6 Petithomme, Joane         21 Warner                   1.50m    4-11.00 
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O   XO    O  XXX 
  8 Zwerling, Margo           21 Florida Stat             1.45m    4-09.00 
     1.40 1.45 1.50 
        O    O  XXX 
  8 Colter, Stephanie         21 Florida A&M              1.45m    4-09.00 
     1.40 1.45 1.50 
        O    O  XXX 
 -- Crawford, Kayla           19 Bethune-Cook                NH            
     1.40 1.45 
        P  XXX 
 
Women 19-29 Pole Vault
==========================================================================
 2.45 then up by 15cm
19-29 NCAA D: A 4.30m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Mabry, Lizbeth            23 Unattached               3.65m   11-11.75 
     3.35 3.50 3.65 3.80 
        O    O   XO  XXX 
  2 King, Christina           22 North Florid             3.65m   11-11.75 
     3.50 3.65 3.80 
       XO   XO  XXX 
  3 Glasser, Daisy            22 Florida                  3.65m   11-11.75 
     3.50 3.65 3.80 
       XO  XXO  XXX 
  4 Weiss, Erica              21 Central Flor             3.65m   11-11.75 
     3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 
       XO   XO  XXO  XXO  XXX 
  5 Stever, Shannon           21 South Alabam             3.50m   11-05.75 
     3.20 3.35 3.50 3.65 
        O  XXO    O  XXX 
  6 Schuessler, Caitlin       20 Unat-Florida             3.50m   11-05.75 
     3.35 3.50 3.65 
       XO  XXO  XXX 
  7 Scherschel, Morgan        21 Unat-Florida             3.50m   11-05.75 
     3.20 3.35 3.50 3.65 
      XXO    O  XXO  XXX 
  8 Aiken, Briana             21 South Alabam             3.35m   10-11.75 
     3.05 3.20 3.35 3.50 
        O    O    O  XXX 
  9 Boyington, Caleigh        19 North Florid             3.35m   10-11.75 
     3.05 3.20 3.35 3.50 
       XO    O  XXO  XXX 
 10 Bacher, Megan             23 North Florid             3.20m   10-06.00 
     2.90 3.05 3.20 3.35 
        O  XXO    O  XXX 
 11 Farr, Lindsay             22 Altitude Sic             3.20m   10-06.00 
     3.20 3.35 
       XO  XXX 
 11 Enos, London              19 Central Flor             3.20m   10-06.00 
     3.20 3.35 
       XO  XXX 
 13 Bruce, Cassie             22 North Florid             3.20m   10-06.00 
     2.90 3.05 3.20 3.35 
      XXO    O   XO  XXX 
 14 Guy, Brooke               21 Florida Atla             3.05m   10-00.00 
     2.90 3.05 3.20 
        O  XXO  XXX 
 15 Sims, Elizabeth           21 Bethune-Cook             2.90m    9-06.25 
     2.60 2.75 2.90 3.05 
        O    O    O  XXX 
 15 Jetmore, Jessica          21 Florida Atla             2.90m    9-06.25 
     2.60 2.75 2.90 3.05 
        O    O    O  XXX 
 17 Chandler, Chelsea         19 North Florid             2.90m    9-06.25 
     2.90 3.05 
      XXO  XXX 
 18 Herrera, Gabriela         20 Florida Int'             2.75m    9-00.25 
     2.75 2.90 
        O  XXX 
 19 Gibson, Julia             21 Florida Stat             2.60m    8-06.25 
     2.60 2.75 
        O  XXX 
 20 Rivera, Desiree           21 Embry-Riddle             2.60m    8-06.25 
     2.45 2.60 2.75 
       XO  XXO  XXX 
 21 Ross, Rashida             21 Florida A&M              2.45m    8-00.50 
     2.45 2.60 
      XXO  XXX 
 21 Alea, Maria               19 Alpha Omega              2.45m    8-00.50 
     2.45 2.60 
      XXO  XXX 
 -- Martinez, Stephaun        21 Florida A&M                 NH            
     2.45 
      XXX 
 -- Spurling, Claire          22 Florida                     NH            
     3.50 
      XXX 
 
Women 19-29 Long Jump
==========================================================================
19-29 NCAA D: A 6.38m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Sonnisha        20 Central Flor             6.05m   19-10.25 
      6.00m  5.28m  5.76m  5.94m  5.88m  6.05m
  2 Jackson, Jasmine          20 North Florid             5.87m   19-03.25 
      5.74m  5.62m  FOUL  5.64m  5.87m  5.64m
  3 Gilchrist, Jacquelyn      21 Central Flor             5.79m   19-00.00 
      5.74m  ND  5.60m  5.74m  5.79m  5.44m
  4 Smyth, Jennifer           21 North Florid             5.77m   18-11.25 
      5.47m  5.68m  FOUL  ND  5.58m  5.77m
  5 Mecklenburg, Sarah        22 Jacksonville             5.64m   18-06.00 
      5.64m  5.45m  4.76m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Ukpai, Florence           21 Florida Int'             5.62m   18-05.25 
      5.62m  5.54m  5.20m  5.25m  5.46m  FOUL
  7 Deroquancourt, Jessica    20 Florida Int'             5.56m   18-03.00 
      5.13m  5.47m  5.51m  5.56m  5.38m  5.36m
  8 McElveen, Marissa         21 Florida Int'             5.53m   18-01.75 
      PASS  4.60m  5.42m  5.53m  FOUL  FOUL
  9 McGillicuddy, Amber       26 Unattached               5.52m   18-01.50 
      4.76m  ND  5.52m  ND  5.48m  5.45m
 10 Linson, Nakia             21 Florida A&M              5.39m   17-08.25 
      5.32m  5.39m  5.10m         
 11 Story, Tomika             21 Central Flor             5.38m   17-08.00 
      5.38m  ND  ND         
 12 Morrow, Tiffiny           21 Florida A&M              5.09m   16-08.50 
      4.76m  5.09m  ND           
 13 Fluellen, Denae           21 Florida Int'             5.07m   16-07.75 
      ND  ND  5.07m         
 14 Mackey, Sarah             20 Florida Stat             5.06m   16-07.25 
      5.03m  5.06m  4.78m         
 15 Roberts, Ashani           21 Florida Atla             5.01m   16-05.25 
      4.80m  4.96m  5.01m         
 16 Schwab, Colleen           20 Florida Stat             4.92m   16-01.75 
      4.71m  4.61m  4.92m         
 17 Lewis, Alexys             19 Bethune-Cook             4.64m   15-02.75 
      4.55m  4.64m  4.59m         
 18 Morrison, Bianca          21 Florida Int'             4.47m   14-08.00 
      ND  4.43m  4.47m         
 
Women 30-39 Long Jump
==========================================================================
30-39 NCAA D: A 6.38m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
 -- Valldeperas, Laura        30 Unattached                  ND            
      ND  PASS  PASS         
 
Women 19-29 Triple Jump
==========================================================================
19-29 NCAA D: A 13.30m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Story, Tomika             21 Central Flor            12.02m   39-05.25 
      FOUL  FOUL  12.02m  FOUL  FOUL  11.83m
  2 Roberts, Ashani           21 Florida Atla            11.70m   38-04.75 
      11.61m  11.70m  11.65m  FOUL  11.45m  FOUL
  3 Aiken, Briana             21 South Alabam            11.68m   38-04.00 
      11.56m  11.68m  10.60m  FOUL  11.04m  11.05m
  4 Morrow, Tiffiny           21 Florida A&M             11.59m   38-00.25 
      11.59m  11.35m  FOUL  11.28m  FOUL  FOUL
  5 McCarver, Shayna          21 South Alabam            11.30m   37-01.00 
      FOUL  FOUL  11.30m  10.98m  11.15m  FOUL
  6 Clark, Cynia              21 Florida A&M             11.22m   36-09.75 
      11.21m  11.22m  FOUL  10.77m  11.01m  FOUL
  7 Lewis, Alexys             19 Bethune-Cook            10.75m   35-03.25 
      10.53m  10.62m  10.52m  10.75m  FOUL  FOUL
  8 Johnson, Essence          21 Florida A&M             10.71m   35-01.75 
      FOUL  FOUL  10.63m  10.71m  FOUL  FOUL
  9 Saxton, Erika             21 South Alabam            10.44m   34-03.00 
      FOUL  FOUL  10.44m  10.26m  10.03m  10.38m
 10 Freeze, Andrea            22 Embry-Riddle             9.86m   32-04.25 
      9.86m  FOUL  9.86m         
 -- Smyth, Jennifer           21 North Florid              FOUL            
      FOUL  PASS  PASS         
 -- Morrison, Bianca          21 Florida Int'              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Goodwin, Natasha          20 North Florid              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Women 19-29 Shot Put
==========================================================================
19-29 NCAA D: A 16.90m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Medeiros, Keely           24 Unat-Florida            16.27m   53-04.50 
      16.27m  15.55m  FOUL  FOUL  15.92m  FOUL
  2 James, Fidela             21 Florida                 14.79m   48-06.25 
      13.54m  14.79m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Hall, Ronnisha            21 Jacksonville            14.23m   46-08.25 
      FOUL  12.96m  14.23m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Crook, Hillary            21 Jacksonville            13.77m   45-02.25 
      12.22m  FOUL  13.29m  12.98m  13.12m  13.77m
  5 Smith, Brittany           23 Florida Int'            13.72m   45-00.25 
      13.35m  13.72m  FOUL  13.16m  FOUL  FOUL
  6 Bravo, Akeela             22 Jacksonville            12.88m   42-03.25 
      12.66m  12.56m  FOUL  12.41m  FOUL  12.88m
  7 Pope, Nicole              22 Warner                  12.55m   41-02.25 
      11.06m  10.75m  12.02m  11.92m  12.13m  12.55m
  8 Gonzalez, Ashley          20 North Florid            12.46m   40-10.50 
      10.67m  11.70m  11.93m  11.61m  12.46m  11.39m
  9 Raphael, Christina        22 Florida Int'            12.42m   40-09.00 
      11.67m  12.05m  12.19m  12.42m  FOUL  11.99m
 10 Phillips, Laura           22 Unattached              11.84m   38-10.25 
      11.84m  FOUL  FOUL           
 11 Gregoire, Benia           22 Florida Int'            11.54m   37-10.50 
      10.72m  11.54m  FOUL           
 12 Ruffin, Maketa            22 Bethune-Cook            11.38m   37-04.00 
      11.05m  FOUL  11.38m          
 13 Woodard, Reta             21 Embry-Riddle            11.05m   36-03.00 
      FOUL  FOUL  11.05m           
 14 Schwab, Colleen           20 Florida Stat            11.02m   36-02.00 
      FOUL  11.02m  9.93m           
 15 Schunter, Sara            21 Jacksonville            10.85m   35-07.25 
      10.85m  8.67m  FOUL           
 16 Clark, Cynia              21 Florida A&M             10.80m   35-05.25 
      10.55m  10.74m  10.80m           
 17 Haughton, Shamona         21 Florida A&M             10.38m   34-00.75 
      10.14m  9.81m  10.38m           
 18 Ball, Sierra              22 North Florid            10.09m   33-01.25 
      10.09m  9.72m  FOUL           
 19 Reseau, Kreda             20 Warner                   9.82m   32-02.75 
      9.52m  FOUL  9.82m           
 19 Demi, Ann                 20 North Florid             9.82m   32-02.75 
      FOUL  9.82m  FOUL           
 21 Irvin, Erica              23 Warner                   9.45m   31-00.00 
      8.93m  9.45m  FOUL           
 22 Fene, Abriel              20 Warner                   8.69m   28-06.25 
      8.69m  8.38m  8.34m           
 23 Petithomme, Joane         21 Warner                   8.61m   28-03.00 
      8.18m  8.61m  7.83m          
 24 Canady, Kamari            21 Florida A&M              8.25m   27-01.00 
      7.87m  8.25m  6.98m           
 25 Mackey, Sarah             20 Florida Stat             8.24m   27-00.50 
      7.78m  8.24m  FOUL            
 26 Bennett, India            20 Warner                   7.30m   23-11.50 
      7.30m  6.68m  6.88m           
 
Women 70+ Shot Put
==========================================================================
 70+ NCAA D1: A 16.90m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Marielle         18 Bethune-Cook             8.71m   28-07.00 
      8.71m  8.71m  7.87m            
 
Women 19-29 Weight Throw
==========================================================================
19-29 NCAA D: A 21.00m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Gregoire, Benia           22 Florida Int'            18.91m   62-00.50 
      18.91m  16.15m  18.33m  FOUL  17.67m  17.34m
  2 Hall, Ronnisha            21 Jacksonville            17.74m   58-02.50 
      FOUL  FOUL  17.74m         
  3 Smith, Brittany           23 Florida Int'            16.36m   53-08.25 
      14.70m  FOUL  16.36m  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Crook, Hillary            21 Jacksonville            14.83m   48-08.00 
      FOUL  14.39m  14.37m  14.66m  14.83m  14.61m
  5 Phillips, Laura           22 Unattached              14.45m   47-05.00 
      14.35m  FOUL  14.26m  FOUL  FOUL  14.45m
  6 Bravo, Akeela             22 Jacksonville            14.32m   46-11.75 
      13.69m  FOUL  14.32m  13.50m  13.70m  14.19m
  7 Steiner, Savannah         21 South Alabam            14.29m   46-10.75 
      13.84m  14.25m  13.61m  FOUL  14.29m  FOUL
  8 Rufus, Shanea             20 Florida Stat            13.89m   45-07.00 
      FOUL  12.93m  13.89m  13.64m  13.85m  FOUL
  9 Raphael, Christina        22 Florida Int'            13.79m   45-03.00 
      13.03m  12.51m  13.79m  FOUL  FOUL  FOUL
 10 Pope, Nicole              22 Warner                  13.73m   45-00.50 
      13.46m  13.24m  13.73m         
 11 Demi, Ann                 20 North Florid            13.20m   43-03.75 
      12.93m  13.00m  13.20m           
 12 Irvin, Erica              23 Warner                  13.02m   42-08.75 
      13.02m  12.46m  FOUL           
 13 Schunter, Sara            21 Jacksonville            12.96m   42-06.25 
      12.96m  12.96m  12.95m         
 14 Agoris, Cathy             21 Jacksonville            12.45m   40-10.25 
      12.27m  12.45m  12.36m           
 15 Gonzalez, Ashley          20 North Florid            11.88m   38-11.75 
      11.88m  FOUL  FOUL            
 16 Haughton, Shamona         21 Florida A&M             11.52m   37-09.50 
      11.52m  FOUL  FOUL           
 17 Ruffin, Maketa            22 Bethune-Cook            10.59m   34-09.00 
      10.41m  10.59m  10.10m            
 18 Clark, Cynia              21 Florida A&M              9.76m   32-00.25 
      FOUL  FOUL  9.76m         
 19 Fene, Abriel              20 Warner                   8.79m   28-10.25 
      8.79m  FOUL  FOUL           
 -- Woodard, Reta             21 Embry-Riddle              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Women 19-29 800 Meter Run Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Charles, Charlene         22 Jacksonville           2:20.88   1    812
  2 Schwartz, Lindsay         21 South Alabam           2:30.27   1    689
  3 Vance, Tempest            24 Blue Lightni           2:34.04   1    643
  4 Hixon, Leah               21 South Alabam           2:34.75   2    635
  5 Grier, Latorria           19 Bethune-Cook           2:35.00   2    632
  6 Young, Stacey             22 Jacksonville           2:37.90   1    597
  7 Mack, Sinea               20 Bethune-Cook           2:38.52   2    590
  8 Walker, Alana             22 Jacksonville           2:38.58   2    589
  9 Borries, Johnnie          21 South Alabam           2:39.82   1    575
 10 Johnson, Christina        19 North Florid           2:43.41   1    534
 11 Lewis, Alexys             19 Bethune-Cook           2:48.36   2    481
 12 Goodwin, Natasha          20 North Florid           2:52.98   1    433
 13 Ball, Sierra              22 North Florid           2:58.07   2    383
 14 Jones, Noelle             21 South Alabam           3:02.57   2    342
 15 Bridges, Andrea           21 North Florid           3:16.91   1    224
 
Women 19-29 55 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Charles, Charlene         22 Jacksonville              8.06   3    980
  2 Young, Stacey             22 Jacksonville              8.07   3    978
  3 Vance, Tempest            24 Blue Lightni              8.64   2    850
  4 Schwartz, Lindsay         21 South Alabam              8.65   2    848
  5 Borries, Johnnie          21 South Alabam              8.69   2    838
  5 Johnson, Christina        19 North Florid              8.69   3    838
  7 Bridges, Andrea           21 North Florid              9.06   1    761
  8 Jones, Noelle             21 South Alabam              9.24   4    723
  9 Grier, Latorria           19 Bethune-Cook              9.36   3    699
 10 Walker, Alana             22 Jacksonville              9.37   4    697
 11 Goodwin, Natasha          20 North Florid              9.48   1    675
 12 Mack, Sinea               20 Bethune-Cook              9.72   1    630
 13 Hixon, Leah               21 South Alabam              9.86   4    602
 14 Lewis, Alexys             19 Bethune-Cook             11.10   4    392
 15 Ball, Sierra              22 North Florid             11.55   2    327
 
Women 19-29 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Charles, Charlene         22 Jacksonville             1.67m    5-05.75    818
  2 Schwartz, Lindsay         21 South Alabam             1.65m    5-05.00    795
  3 Young, Stacey             22 Jacksonville             1.64m    5-04.50    783
  4 Jones, Noelle             21 South Alabam             1.61m    5-03.25    747
  5 Bridges, Andrea           21 North Florid             1.58m    5-02.25    712
  6 Borries, Johnnie          21 South Alabam             1.55m    5-01.00    678
  7 Johnson, Christina        19 North Florid             1.49m    4-10.50    610
  7 Hixon, Leah               21 South Alabam             1.49m    4-10.50    610
  9 Vance, Tempest            24 Blue Lightni             1.46m    4-09.50    577
  9 Goodwin, Natasha          20 North Florid             1.46m    4-09.50    577
 11 Ball, Sierra              22 North Florid             1.40m    4-07.00    512
 12 Lewis, Alexys             19 Bethune-Cook             1.37m    4-06.00    481
 13 Walker, Alana             22 Jacksonville             1.34m    4-04.75    449
 14 Mack, Sinea               20 Bethune-Cook             1.25m    4-01.25    359
 15 Grier, Latorria           19 Bethune-Cook             1.22m    4-00.00    331
 
Women 19-29 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Charles, Charlene         22 Jacksonville             5.78m   18-11.75    783
      5.78m  ND  ND            
  2 Young, Stacey             22 Jacksonville             5.56m   18-03.00    717
      ND  5.43m  5.56m            
  3 Vance, Tempest            24 Blue Lightni             5.52m   18-01.50    706
      ND  5.52m  5.38m            
  4 Bridges, Andrea           21 North Florid             5.27m   17-03.50    634
      ND  5.17m  5.27m            
  5 Borries, Johnnie          21 South Alabam             5.26m   17-03.25    631
      4.90m  5.04m  5.26m            
  6 Schwartz, Lindsay         21 South Alabam             5.15m   16-10.75    601
      5.15m  5.09m  5.05m            
  7 Goodwin, Natasha          20 North Florid             5.08m   16-08.00    581
      5.01m  5.06m  5.08m            
  8 Lewis, Alexys             19 Bethune-Cook             4.91m   16-01.50    535
      4.91m  4.89m  4.79m            
  9 Grier, Latorria           19 Bethune-Cook             4.89m   16-00.50    530
      4.89m  4.42m  4.71m            
 10 Walker, Alana             22 Jacksonville             4.82m   15-09.75    511
      4.75m  4.82m  4.65m            
 11 Mack, Sinea               20 Bethune-Cook             4.69m   15-04.75    477
      ND  4.69m  4.41m            
 12 Johnson, Christina        19 North Florid             4.68m   15-04.25    474
      4.68m  ND  ND            
 13 Hixon, Leah               21 South Alabam             4.50m   14-09.25    428
      ND  ND  4.50m            
 14 Ball, Sierra              22 North Florid             3.89m   12-09.25    283
      ND  ND  3.89m            
 -- Jones, Noelle             21 South Alabam                ND            
      ND  ND  ND            
 
Women 19-29 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Noelle             21 South Alabam            10.62m   34-10.25    570
      9.89m  10.32m  10.62m            
  2 Vance, Tempest            24 Blue Lightni            10.48m   34-04.75    561
      9.83m  10.45m  10.48m            
  3 Ball, Sierra              22 North Florid            10.22m   33-06.50    544
      9.91m  9.91m  10.22m            
  4 Schwartz, Lindsay         21 South Alabam            10.05m   32-11.75    533
      9.59m  9.82m  10.05m            
  5 Charles, Charlene         22 Jacksonville             9.75m   32-00.00    513
      9.42m  9.75m  8.35m            
  6 Borries, Johnnie          21 South Alabam             9.73m   31-11.25    512
      9.73m  FOUL  9.51m            
  7 Young, Stacey             22 Jacksonville             9.71m   31-10.25    510
      9.71m  9.40m  8.82m            
  8 Bridges, Andrea           21 North Florid             9.00m   29-06.50    464
      8.74m  8.58m  9.00m            
  9 Johnson, Christina        19 North Florid             8.81m   28-11.00    452
      8.62m  8.37m  8.81m            
 10 Hixon, Leah               21 South Alabam             8.54m   28-00.25    434
      8.02m  8.22m  8.54m            
 11 Walker, Alana             22 Jacksonville             7.97m   26-01.75    397
      7.96m  7.97m  7.70m            
 12 Goodwin, Natasha          20 North Florid             7.32m   24-00.25    356
      7.19m  7.32m  6.88m            
 13 Mack, Sinea               20 Bethune-Cook             6.63m   21-09.00    311
      6.57m  6.63m  6.01m            
 14 Lewis, Alexys             19 Bethune-Cook             6.57m   21-06.75    308
      FOUL  6.38m  6.57m            
 15 Grier, Latorria           19 Bethune-Cook             6.20m   20-04.25    284
      6.20m  FOUL  FOUL            
 
Women 19-29 Indoor Pentathlon
================================================================
19-29 NCAA D: A  4075                                                          
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Charles, Charlene         22 Jacksonville              3906  
  2 Young, Stacey             22 Jacksonville              3585  
  3 Schwartz, Lindsay         21 South Alabam              3466  
  4 Vance, Tempest            24 Blue Lightni              3337  
  5 Borries, Johnnie          21 South Alabam              3234  
  6 Johnson, Christina        19 North Florid              2908  
  7 Bridges, Andrea           21 North Florid              2795  
  8 Hixon, Leah               21 South Alabam              2709  
  9 Walker, Alana             22 Jacksonville              2643  
 10 Goodwin, Natasha          20 North Florid              2622  
 11 Grier, Latorria           19 Bethune-Cook              2476  
 12 Jones, Noelle             21 South Alabam              2382  
 13 Mack, Sinea               20 Bethune-Cook              2367  
 14 Lewis, Alexys             19 Bethune-Cook              2197  
 15 Ball, Sierra              22 North Florid              2049  
 
Boys 55 Meter Dash 0-12 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Ali, Amir                 12 Rising Stars Dev          7.75  
  2 McKnight, Willie          12 Rising Stars Dev          7.86  
  3 Felder, Andre             12 Rising Stars Dev          8.07  
  4 Davis, Desmond            12 Rising Stars Dev          9.20  
 
Boys 55 Meter Dash 13-18 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Bracy, Marvin             18 Rising Stars Dev          6.24  
  2 Karondo, Douglas          18 Rising Stars Dev          6.47  
  3 Phillips, Defario         18 Rising Stars Dev          6.52  
  4 Wright, Antwan            18 Rising Stars Dev          6.55  
  5 Holloway, Brandon         18 Rising Stars Dev          6.60  
  6 Brown, Eric               18 Rising Stars Dev          6.90  
 
Boys 200 Meter Dash 0-12 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 McKnight, Willie          12 Rising Stars Dev         27.77  
  2 Ali, Amir                 12 Rising Stars Dev         27.80  
  3 Johnson, Michael          12 Rising Stars Dev         29.99  
 
Boys 200 Meter Dash 13-18 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Karondo, Douglas          18 Rising Stars Dev         22.36  
  2 Holloway, Brandon         18 Rising Stars Dev         22.37  
  3 Phillips, Defario         18 Rising Stars Dev         23.28  
  4 Ethredge, Michael         18 Rising Stars Dev         23.38  
  5 Thomas-Cobb, Daniel       18 Rising Stars Dev         23.48  
 
Boys 400 Meter Dash 0-12 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Jacques-Louis, Shykeem    12 Rising Stars Dev       1:02.57  
  2 Ali, Amir                 12 Rising Stars Dev       1:03.85  
  3 Smith, Shaun              12 Rising Stars Dev       1:09.07  
  4 Seivright, Justin         12 Rising Stars Dev       1:09.73  
  5 Douglas, Amari            12 Rising Stars Dev       1:11.06  
  6 Washington, Jonathan      12 Rising Stars Dev       1:22.45  
 
Boys 400 Meter Dash 13-18 RS
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Rolle, Cecil              18 Rising Stars Dev         50.52  
  2 Woodruff, Evan            18 Rising Stars Dev         51.90  
  3 Morrison, Travis          18 Rising Stars Dev         52.14  
  4 Ethredge, Michael         18 Rising Stars Dev         52.78  
  5 Thomas, Cobb              18 Rising Stars Dev         54.59  
 
Boys 800 Meter Run Rising Stars
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Smith, Isaiah             18 Rising Stars Dev       1:56.37  
  2 Brown, Ricky              18 Rising Stars Dev       1:57.32  
  3 Snow, Tim                 18 Rising Stars Dev       1:58.54  
  4 Hilgar, Bryan             18 Rising Stars Dev       1:59.42  
  5 Miller, Thomas            18 Rising Stars Dev       2:00.13  
  6 Teixeira, Otneil          18 Rising Stars Dev       2:00.38  
  7 Whetten, Andrew           18 Rising Stars Dev       2:01.39  
  8 Patton, DJ                18 Rising Stars Dev       2:04.64  
  9 Couch, Alex               18 Rising Stars Dev       2:13.41  
 10 Woodruff, Evan            18 Rising Stars Dev       2:19.30  
 
Boys 1 Mile Run Rising Stars
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Felix, Jack               18 Rising Stars Dev       4:24.51  
  2 Posada, Nicholas          18 Rising Stars Dev       4:29.86  
  3 Chase, Franklin           18 Rising Stars Dev       4:30.12  
  4 Miller, Thomas            18 Rising Stars Dev       4:30.13  
  5 Johnston, Mackenzie       18 Rising Stars Dev       4:32.46  
  6 Godwin, Chris             18 Rising Stars Dev       4:40.30  
  7 Martinez, Branden         18 Rising Stars Dev       4:58.65  
  8 Beattie, Sam              18 Rising Stars Dev       5:28.35  
  9 Beattie, Jack             18 Rising Stars Dev       5:43.21  
 
Boys Long Jump 0-12 RS
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Maybin, Joshua            12 Rising Stars Dev         4.19m   13-09.00 
      FOUL  3.71m  4.19m         
  2 Ellis, Jalen              12 Rising Stars Dev         3.93m   12-10.75 
      3.87m  FOUL  3.93m         
  3 Felder, Andre             12 Rising Stars Dev         3.85m   12-07.75 
      3.77m  3.82m  3.85m           
  4 Burnside, Carl            12 Rising Stars Dev         3.79m   12-05.25 
      3.75m  3.79m  3.75m         
  5 Pace, Latrell             12 Rising Stars Dev         3.73m   12-03.00 
      FOUL  FOUL  3.73m         
 
Boys Long Jump 13-18 RS
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Wright, Jimel             18 Rising Stars Dev         6.43m   21-01.25 
      6.40m  6.43m  6.22m         
  2 Brown, Ricky              18 Rising Stars Dev         6.36m   20-10.50 
      6.36m  5.97m  FOUL         
  3 Beamon, Jibril            18 Rising Stars Dev         5.97m   19-07.00 
      5.97m  FOUL  FOUL           
  4 Moore, Anthony            18 Rising Stars Dev         4.72m   15-06.00 
      FOUL  4.58m  4.72m         
  5 Sullivan, Clint           18 Rising Stars Dev         4.68m   15-04.25 
      4.27m  4.68m  4.43m         
 -- David, Maurice            18 Rising Stars Dev          FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Boys Shot Put 13-18 RS
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 McGhee, Denis             18 Rising Stars Dev        12.71m   41-08.50 
  2 Rawson, Marshall          18 Rising Stars Dev        10.49m   34-05.00 
  3 Church, Derrick           18 Rising Stars Dev         9.76m   32-00.25 
  4 Wilson, Jameion           18 Rising Stars Dev         7.67m   25-02.00 
 
Men 19-29 55 Meter Dash
===================================================================
19-29 NCAA D: A  6.14                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Lawson, Chris             22 Unat-Florida              6.25q  9 
  2 Bolden, Greg              21 Unat-Bos Eli              6.35q  3 
  3 Green II, Rodney          28 Star Athleti              6.36q  6 
  4 Curry, Rafeeq             28 Shore Athlet              6.37q  5 
  5 Cray, Eric                23 Bethune-Cook              6.42q  7 
  6 Littles, Johnny           21 Unattached                6.44q  2 
  7 Griffin, Johnta           28 Shore Athlet              6.48q  1 
  8 Smith, Calvin             22 Unat-Florida              6.49q  7 
  9 Henderson, Jeffrey        21 Florida Memo              6.50q  6 
 10 Long, Dennison            20 Florida Int'              6.51q  7 
 11 Jadusingh, Raymond        24 Unattached                6.54q  4 
 12 Nabors, Johnnie           25 Sprint Athle              6.55q  2 
 13 Sinclair, Travey          22 Rate of Moti              6.60q  2  6.560
 14 Harrell, Andre            21 Florida Int'              6.60q  2  6.592
 15 Campbell, Khristian       21 Florida Int'              6.60q  3  6.593
 16 Beal, Reagan              21 Embry-Riddle              6.62q  8 
 17 Neal, Markais             21 Webber                    6.66q  1  6.657
 18 Harris, Tyrone            27 Shore AC                  6.66q  5  6.659
 19 Solomon, Malcolm          26 Webber                    6.67   9  6.664
 20 Chin, Victor              21 Florida Int'              6.67   8  6.665
 21 Bivens, Tyrome            21 South Alabam              6.67   4  6.666
 22 McLeod, Jameil            22 Bethune-Cook              6.68   1 
 23 Paul, Alexander           19 Florida Int'              6.69   7 
 24 Cemoin, Clermond          20 Bethune-Cook              6.70   3 
 25 Stephenson, Daniel        23 Florida Int'              6.75   7  6.751
 26 Wint, Christopher         20 ZGA                       6.75   9  6.753
 27 Wood, Warren              23 Warner                    6.75   5  6.754
 28 Patrick, Rafael           22 Unat-Embry-R              6.77   4  6.772
 29 Ray, Bryan                21 Embry-Riddle              6.77   3  6.773
 30 Cyrus, Willie             20 Bethune-Cook              6.78   4 
 31 Creary, Devon             19 Bethune-Cook              6.89   2 
 32 Healy, James              21 South Alabam              6.93   5 
 33 Delaphina, Hugo           20 Bethune-Cook              6.95   6 
 34 Meme, Wadson              21 Unat-Warner               6.98   3 
 35 Lutfi, Imad               23 Unattached                6.99   1 
 36 Williams, Everret         20 Warner                    7.06   4  7.061
 37 Bishop, Antonio           27 Unattached                7.06   9  7.063
 38 DiGregorio, Joe           21 Embry-Riddle              7.12   8 
 39 Clarke, Kemar             23 Bethune-Cook              7.15   6 
 40 Joseph, Matthew           20 Unat-Warner               7.16   1 
 41 Collins, Freddie          20 Unattached                7.22   7 
 42 Chery, Jean               29 Unattached                7.23   3 
 -- Robinson, Leon            21 Embry-Riddle                FS   9 
 -- Hughes, Nate              26 Unattached                  FS   2 
 -- bishop, jeremy            26 Unattached                  FS   3 
 -- Marcelin, Wilner          22 Florida Int'                FS   5 
 
Men 19-29 55 Meter Dash
===================================================================
19-29 NCAA D: A  6.14                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lawson, Chris             22 Unat-Florida              6.19   1 
  2 Bolden, Greg              21 Unat-Bos Eli              6.26   1 
  3 Green II, Rodney          28 Star Athleti              6.32   1 
  4 Littles, Johnny           21 Unattached                6.37   1 
  5 Curry, Rafeeq             28 Shore Athlet              6.38   1 
  6 Cray, Eric                23 Bethune-Cook              6.42   1 
  7 Nabors, Johnnie           25 Sprint Athle              6.45   2 
  8 Long, Dennison            20 Florida Int'              6.46   2  6.453
  9 Smith, Calvin             22 Unat-Florida              6.46   1  6.454
 10 Henderson, Jeffrey        21 Florida Memo              6.52   2 
 11 Harrell, Andre            21 Florida Int'              6.55   2 
 12 Jadusingh, Raymond        24 Unattached                6.56   2 
 13 Campbell, Khristian       21 Florida Int'              6.62   2 
 14 Sinclair, Travey          22 Rate of Moti              6.69   2 
 
Men 30-39 55 Meter Dash
===================================================================
30-39 NCAA D: A  6.14                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Mckenzie, Brunell         37 Star Athleti              6.45q  5 
  2 Ford, Todd                30 Unat-Bos Eli              6.50q  8 
  3 capel Jr, John            33 Team Capel                6.54q  1 
  4 Monrose, roudy            33 star athleti              6.64q  8 
  5 Ordway, Jonathan          33 Life Speed                6.65q  6 
  6 Mack, Jeff                39 Team Hmb                  6.81q  5 
  7 Maurancy, Johnny          31 Unattached                7.04q  3 
 
Men 30-39 55 Meter Dash
===================================================================
30-39 NCAA D: A  6.14                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ford, Todd                30 Unat-Bos Eli              6.41   2 
  2 capel Jr, John            33 Team Capel                6.48   2 
  3 Mckenzie, Brunell         37 Star Athleti              6.59   1 
 
Men 40-49 55 Meter Dash
===================================================================
40-49 NCAA D: A  6.14                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Drummond, Don             43 Atlanta Trac              6.89q  8 
  2 Merriweather, Eric        47 Sprint Athle              7.15q  1 
  3 crawford, will            42 Drive Phaze               7.18q  6 
  4 Shute, Marcus W.          49 Southwest Sp              7.22q  4 
 
Men 50-59 55 Meter Dash
===================================================================
50-59 NCAA D: A  6.14                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
  1 Eaton, Ken                52 Atlanta Trac              6.94q  6 
  2 Briscoe, Rudolph          54 Unattached                7.17q  5 
  3 Holzman, John             51 FAC                       8.18q  8 
 
Men 60-69 55 Meter Dash
===================================================================
60-69 NCAA D: A  6.14                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
  1 Tharpe, Bill              63 Unattached                7.73q  7  7.731
  2 Lehman, Rod               60 FAC                       7.73q  9  7.733
 
Men 19-29 200 Meter Dash
===================================================================
19-29 NCAA D: A 21.23                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Lawson, Chris             22 Unat-Florida             21.32   1 
  2 Smith, Calvin             22 Unat-Florida             21.66   1 
  3 Pamilton, Stephon         20 Bethune-Cook             21.96   1 
  4 Felix, Jermaine           25 Florida Int'             22.30   3 
  5 Long, Dennison            20 Florida Int'             22.39   2 
  6 Nabors, Johnnie           25 Sprint Athle             22.48   2 
  7 Carter, Dredame           21 Florida Memo             22.56   5 
  8 McLeod, Jameil            22 Bethune-Cook             22.60   4 
  9 Horton, Robert            21 Bethune-Cook             22.74   2 
 10 Barber, Dyrren            22 Warner                   22.76   5 
 11 Robinson, Leon            21 Embry-Riddle             22.80  11 
 12 Perkins, Joshua           21 Bethune-Cook             22.82   3 
 13 washington, shedrick      20 westport hig             22.83   5 
 14 Beal, Reagan              21 Embry-Riddle             22.85  11 
 15 McGill, Desmond           20 Florida Int'             22.89   2 
 16 Paul, Alexander           19 Florida Int'             22.92   3 
 17 Ray, Bryan                21 Embry-Riddle             22.94  11 
 18 Walters, Rodney           25 Unattached               23.13   1 
 19 Feacher, Jeremy           20 Florida Int'             23.17   6 
 20 Marcelin, Wilner          22 Florida Int'             23.20   3 
 20 Harrell, Andre            21 Florida Int'             23.20  11 
 22 Sinclair, Travey          22 Rate of Moti             23.21   2 
 23 Squillace, Nick           20 North Florid             23.23   5 
 24 Cemoin, Clermond          20 Bethune-Cook             23.28   5 
 25 Chin, Victor              21 Florida Int'             23.33   1 
 26 Solomon, Malcolm          26 Webber                   23.36   4 
 27 Wint, Christopher         20 ZGA                      23.50   4 
 28 Xavier, Alex              21 Unat-Warner              23.53   7 
 29 Rogers, Aaaron            21 Unattached               23.57   4 
 30 Thomas, Odwani            22 Embry-Riddle             23.59   4 
 31 Campbell, Khristian       21 Florida Int'             23.61   3 
 32 Stewart, Gavin            21 Florida Int'             23.81  11 
 33 Jones, Jeremy             21 South Alabam             23.90   6 
 34 Hughes, Nate              26 Unattached               24.01   5 
 35 Ferguson, Tavius          20 Unat-Warner              24.28   7 
 36 Stephenson, Damion        21 Fast Lane Tr             24.37   6 
 37 Blue, Dominique           21 South Alabam             24.81   7 
 38 Meme, Wadson              21 Unat-Warner              24.87   6 
 39 Morgan, Chad              21 Fast Lane Tr             24.94   6 
 40 Williams, Everret         20 Warner                   25.42   7 
 41 Chery, Jean               29 Unattached               25.93   6 
 42 Robles, Imer              21 Unat-Warner              26.64   8 
 
Men 30-39 200 Meter Dash
===================================================================
30-39 NCAA D: A 21.23                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Monrose, roudy            33 star athleti             23.37   8 
 
Men 40-49 200 Meter Dash
===================================================================
40-49 NCAA D: A 21.23                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shute, Marcus W.          49 Southwest Sp             24.32   9 
  2 Drummond, Don             43 Atlanta Trac             24.80   9 
  3 Covert, Douglas           47 Unattached               27.34   9 
 
Men 50-59 200 Meter Dash
===================================================================
50-59 NCAA D: A 21.23                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Briscoe, Rudolph          54 Unattached               24.68   9 
  2 Armbrister, Mike          53 Bahamas Mast             25.54  10 
 
Men 60-69 200 Meter Dash
===================================================================
60-69 NCAA D: A 21.23                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lehman, Rod               60 FAC                      27.99  10 
  2 Tharpe, Bill              63 Unattached               28.35  10 
 
Men 70+ 200 Meter Dash
===================================================================
 70+ NCAA D1: A 21.23                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
 -- Bonck, Lionel             70 Unattached                 DNF  10 
 
Men 19-29 400 Meter Dash
===================================================================
19-29 NCAA D: A 46.75                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alejandro, Eric           25 Puerto Rico              48.46   1 
  2 Pamilton, Stephon         20 Bethune-Cook             48.56   1 
  3 Felix, Jermaine           25 Florida Int'             49.00   1 
  4 Carter, Dredame           21 Florida Memo             49.90   2 
  5 Tillman, Aaron            21 North Florid             50.71   3 
  6 Feacher, Jeremy           20 Florida Int'             50.78   2 
  7 Nabors, Johnnie           25 Sprint Athle             51.00   1 
  8 Bray, Kevin               22 Embry-Riddle             51.04   2 
  9 Davis, Courtney           21 Warner                   51.17   2 
 10 Bejarano, Michael         22 Florida Int'             51.20   5 
 11 Sparks, Miles             20 Florida Stat             51.24   2  51.237
 12 Horton, Robert            21 Bethune-Cook             51.24   3  51.238
 13 Vandernotte, Kevin        22 Florida Int'             51.29   4 
 14 Barber, Dyrren            22 Warner                   51.30   4 
 15 Jackson, Christopher      22 Bethune-Cook             51.52   1 
 16 Squillace, Nick           20 North Florid             51.55   4 
 17 Wood, Josh                25 Unat-Warner              51.83   7 
 18 Thimote, Mackenson        22 Warner                   51.90   7 
 19 Walker, Rickey            23 Warner                   52.21   4 
 20 Neal, Markais             21 Webber                   52.22   9 
 21 Glenn, Marquis            21 Embry-Riddle             52.51   8 
 22 Thomas, Odwani            22 Embry-Riddle             52.54   3 
 23 Healy, James              21 South Alabam             52.93   4 
 24 Stephenson, Damion        21 Fast Lane Tr             53.04   2 
 25 Walters, Rodney           25 Unattached               53.07   1 
 26 Stewart, Gavin            21 Florida Int'             53.19   9 
 27 Ferguson, Tavius          20 Unat-Warner              53.93   7 
 28 Salgado, Daniel           19 Florida Stat             53.95   3 
 29 Seel, Nathaniel           21 Embry-Riddle             53.97   9 
 30 Martinez, Ricardo         20 Warner                   54.15   6 
 31 Murray, Troy              21 Florida Memo             54.29   9 
 32 Alston, Troy              24 Unat-Warner              54.77   5 
 33 Finstad, Chance           22 Embry-Riddle             55.09   5 
 34 Morgan, Chad              21 Fast Lane Tr             55.31   3 
 35 Andre, Wetsy              21 Unat-Warner              55.59   6 
 36 Xavier, Alex              21 Unat-Warner              56.67   6 
 37 Robles, Imer              21 Unat-Warner            1:03.68   6 
 
Men 30-39 400 Meter Dash
===================================================================
30-39 NCAA D: A 46.75                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ordway, Jonathan          33 Life Speed               51.69   7 
 
Men 40-49 400 Meter Dash
===================================================================
40-49 NCAA D: A 46.75                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Shute, Marcus W.          49 Southwest Sp             53.40   8 
 
Men 50-59 400 Meter Dash
===================================================================
50-59 NCAA D: A 46.75                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Briscoe, Rudolph          54 Unattached               55.53   8 
  2 Armbrister, Mike          53 Bahamas Mast             55.55   8 
 
Men 19-29 800 Meter Run
================================================================
19-29 NCAA D: A 1:48.90                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Bigorra, Pedro            23 Florida Int'           1:53.83  
  2 Lee, Daquam               22 Unat-Bos Eli           1:55.04  
  3 Meuleners, Dan            20 Unattached             1:55.79  
  4 Lawrence, Luc             21 Unat-Florida           1:57.36  
  5 Jackson, Mallory          22 Embry-Riddle           1:59.70  
  6 Moore, Austin             22 Embry-Riddle           2:00.14  
  7 Mitchell, Steven          21 Florida Int'           2:00.16  
  8 Mims, Justin              20 North Florid           2:01.56  
  9 Kieffer, Eric             23 Webber                 2:01.58  
 10 Peliska, Taylor           21 Ave Maria              2:01.91  
 11 Brasch, Jonathon          22 Embry-Riddle           2:02.40  
 12 Collmar, Matt             22 Unattached             2:02.73  
 13 Oliver, Jason             22 Florida Int'           2:03.20  
 14 Vivas, Danny              21 Ave Maria              2:03.83  
 15 Galloway, Brett           21 Embry-Riddle           2:03.87  
 16 Harris, Tavares           20 Bethune-Cook           2:06.80  
 17 Silva, Daniel             22 Unattached             2:07.12  
 18 Kraus, Zach               21 Embry-Riddle           2:07.13  
 19 Brown, Matthew            20 Unat-Warner            2:09.59  
 20 Woods, Jonathan           20 Warner                 2:09.61  
 21 Chalmers, Lawyer          21 Florida Memo           2:14.83  
 22 Hamernik, Jaeden          23 Warner                 2:16.70  
 23 Kidd, Eric                20 Unat-Warner            2:20.58  
 
Men 30-39 800 Meter Run
================================================================
30-39 NCAA D: A 1:48.90                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Washington, Moses         31 Unattached             1:56.87  
  2 Mack, Jeff                39 Team Hmb               2:09.38  
 
Men 19-29 1 Mile Run
================================================================
19-29 NCAA D: A 4:00.80                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Post, James               20 North Florid           4:13.31  
  2 Dickerson, Cameron        22 North Florid           4:13.99  
  3 Vazquez, Sam              22 Embry-Riddle           4:16.70  
  4 Castillo, Sebastian       21 Florida Int'           4:23.42  
  5 Fotopoulos, Kosta         20 North Florid           4:24.22  
  6 Collmar, Matt             22 Unattached             4:24.47  
  7 Sykes, Martinique         20 Unattached             4:26.35  
  8 Duby, Nathan              20 Unattached             4:28.32  
  9 Peliska, Taylor           21 Ave Maria              4:30.40  
 10 Silva, Daniel             22 Unattached             4:30.50  
 11 Bing, Jonathan            21 Unattached             4:32.11  
 12 Blythe, Adam              22 Florida Trac           4:32.62  
 13 Rudenko, Gleb             20 Unattached             4:32.75  
 14 Menaker, Brian            29 Unattached             4:34.01  
 15 Collmar, Kevin            21 Unattached             4:34.08  
 16 Sanchez, Josh             22 Florida Trac           4:34.41  
 17 Kraus, Zach               21 Embry-Riddle           4:37.59  
 18 Mendes, Sean              19 Unattached             4:40.86  
 19 Sykes, Dominique          20 Unattached             4:42.48  
 20 Federico, Bruce           21 Embry-Riddle           4:42.74  
 21 Carreno, Mateo            20 Webber                 4:52.20  
 22 bell, greg                25 Webber                 4:55.81  
 23 Rogers, Matt              28 Unattached             4:58.61  
 24 Seide, Darveen            22 Warner                 5:04.56  
 25 Hamernik, Jaeden          23 Warner                 5:12.14  
 26 Chalmers, Lawyer          21 Florida Memo           5:29.42  
 27 Chiminiello, Anthony      22 Warner                 5:30.23  
 
Men 50-59 1 Mile Run
================================================================
50-59 NCAA D: A 4:00.80                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Kramer, Byron             55 Unattached             5:52.92  
 
Men 19-29 3000 Meter Run
================================================================
19-29 NCAA D: A 7:57.20                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Pearce, Will              24 North Florid           8:33.81  
  2 Salah, Saber              21 South Alabam           8:46.76  
  3 Lee, Damien               21 South Alabam           8:47.29  
  4 Cabrera, Dominick         19 Unattached             8:47.54  
  5 Quinn, Sean               20 Unattached             8:49.07  
  6 Mott, Jonathan            24 Webber                 8:49.56  
  7 Estrada, Joshua           20 Florida Int'           8:50.29  
  8 Nelson, Chase             22 North Florid           8:50.39  
  9 Mejia, Ciprian            21 Florida Int'           8:51.07  
 10 Akbar, Marc               20 Unattached             8:51.69  
 11 Strasser, Mike            22 North Florid           8:53.14  
 12 Rono, Kevin               23 Bethune-Cook           8:56.22  
 13 Hensley, Bobby            27 Florida Trac           8:56.73  
 14 Robinson, Andrew          28 Florida Trac           8:57.55  
 15 rosonina, seth            20 Unattached             9:00.10  
 16 Rowland, Drew             20 North Florid           9:03.52  
 17 Haynes, Chris             19 North Florid           9:10.45  
 18 Bonilla, Richie           23 Florida Int'           9:15.39  
 19 Kirwa, Evans              22 Embry-Riddle           9:17.55  
 20 Scott, Brandon            19 Webber                 9:18.52  
 21 Guerrero, Josh            21 Embry-Riddle           9:25.99  
 22 Rice, Christopher         22 Unattached             9:33.18  
 23 Vazquez, Gilbert          20 North Florid           9:36.24  
 24 Brown, Josh               22 North Florid           9:39.30  
 25 Cary, Steven              24 Unattached             9:46.92  
 26 Milligan, Danny           21 Webber                10:07.85  
 27 Winkel, Ryan              20 Unattached            10:20.67  
 28 Chiminiello, Anthony      22 Warner                10:30.27  
 -- Duby, Nathan              20 Unattached                 DNF  
 -- Edwards, Zac              21 South Alabam               DNF  
 -- Vazquez, Sam              22 Embry-Riddle               DNF  
 -- Simari, Lucas             22 Unattached                 DNF  
 
Men 30-39 3000 Meter Run
================================================================
30-39 NCAA D: A 7:57.20                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Kelly, Ryan               31 Unattached            10:29.24  
 
Men 40-49 3000 Meter Run
================================================================
40-49 NCAA D: A 7:57.20                                                        
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Smoot, Todd               48 Unattached            10:53.16  
 
Men 19-29 55 Meter Hurdles
===================================================================
19-29 NCAA D: A  7.17                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Yarbrough, John           26 Star Athleti              7.34q  1 
  2 Alejandro, Eric           25 Puerto Rico               7.52q  2 
  3 Marcelin, Wilner          22 Florida Int'              7.58q  1 
  4 Cray, Eric                23 Bethune-Cook              7.60q  3 
  5 Saint Preux, Junior       19 Star Athleti              7.68q  2 
  6 Vandernotte, Kevin        22 Florida Int'              7.89q  1 
  7 Bejarano, Michael         22 Florida Int'              7.96q  1 
  8 Salgado, Daniel           19 Florida Stat              7.99q  1 
  9 Finstad, Chance           22 Embry-Riddle              8.11q  2 
 10 McGill, Desmond           20 Florida Int'              8.18q  2 
 11 Delaphina, Hugo           20 Bethune-Cook              8.19q  3 
 12 Ray, Bryan                21 Embry-Riddle              8.28q  2 
 13 Xavier, Alex              21 Unat-Warner               8.29q  2 
 14 Andre, Wetsy              21 Unat-Warner               8.35q  1 
 15 Seel, Nathaniel           21 Embry-Riddle              8.56q  1 
 16 Bosley, RaShaun           19 Webber                    8.98q  2 
 
Men 19-29 55 Meter Hurdles
===================================================================
19-29 NCAA D: A  7.17                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Yarbrough, John           26 Star Athleti              7.28   1 
  2 Alejandro, Eric           25 Puerto Rico               7.41   1 
  3 Marcelin, Wilner          22 Florida Int'              7.43   1 
  4 Cray, Eric                23 Bethune-Cook              7.45   1 
  5 Saint Preux, Junior       19 Star Athleti              7.58   1 
  6 Vandernotte, Kevin        22 Florida Int'              7.77   1 
  7 Bejarano, Michael         22 Florida Int'              7.82   1 
  8 Salgado, Daniel           19 Florida Stat              8.03   1 
  9 McGill, Desmond           20 Florida Int'              8.04   2 
 10 Finstad, Chance           22 Embry-Riddle              8.05   1 
 11 Delaphina, Hugo           20 Bethune-Cook              8.10   2 
 12 Xavier, Alex              21 Unat-Warner               8.19   2 
 13 Ray, Bryan                21 Embry-Riddle              8.34   2 
 14 Seel, Nathaniel           21 Embry-Riddle              8.49   2 
 15 Bosley, RaShaun           19 Webber                    9.24   2 
 16 Andre, Wetsy              21 Unat-Warner              15.60   2 
 
Men 40-49 55 Meter Hurdles
===================================================================
40-49 NCAA D: A  7.17                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
  1 Drummond, Don             43 Atlanta Trac              7.92q  3 
 
Men 40-49 55 Meter Hurdles
===================================================================
40-49 NCAA D: A  7.17                                                          
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Drummond, Don             43 Atlanta Trac              7.76   1 
 
Men 50-59 55 Meter Hurdles
===================================================================
50-59 NCAA D: A  7.17                                                          
    Name                     Age School                   Semis  H#
===================================================================
Semi-Finals
 -- Eaton, Ken                52 Atlanta Trac               DNF   3 
 
Men 19-29 4x400 Meter Relay
===================================================================
19-29 NCAA D: A 3:08.90                                                        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Bethune-Cookman  'A'                                3:17.07   1 
  2 Florida Int'l  'A'                                  3:17.71   1 
  3 Embry-Riddle  'A'                                   3:24.40   1 
  4 Warner  'A'                                         3:25.36   1 
  5 Webber  'A'                                         3:27.21   3 
  6 Florida Int'l  'B'                                  3:29.58   2 
  7 Florida Int'l  'C'                                  3:31.92   3 
  8 Embry-Riddle  'B'                                   3:37.45   2 
  9 Embry-Riddle  'C'                                   3:46.77   3 
 -- Bos Elite  'A'                                          DNF   1 
 -- Warner  'B'                                             DNF   2 
 
Men 19-29 Distance Medley
================================================================
19-29 NCAA D: A 9:35.00                                                        
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Florida  'A'                                 10:27.77  
  2 Florida Track Club  'A'                            10:53.06  
  3 Webber  'A'                                        10:54.91  
  4 Embry-Riddle  'A'                                  10:57.56  
 
Men 19-29 High Jump
==========================================================================
 1.52 then up by 5cm except 10 cm from 1.67 - 1.87
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Cleland, Andrew           23 Unattached               1.97m    6-05.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 2.01 
        P    P    O   XO  XXO  XXX 
  2 Hall, Jerwaine            21 Florida Memo             1.92m    6-03.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 1.97 
        P  XXO  XXO   XO  XXX 
  5 Dunlap, Trevor            21 Embry-Riddle             1.87m    6-01.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 
        P   XO    O  XXX 
  5 Wood, Josh                25 Unat-Warner              1.87m    6-01.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 
        O    O    O  XXX 
  5 Brown, Warren             23 Warner                   1.82m    5-11.50 
     1.77 1.82 1.87 
      XXO    O  XXX 
 -- Joseph, Matthew           20 Unat-Warner                 NH            
     1.77 
      XXX 
 -- Lutfi, Imad               23 Unattached                  NH            
     1.77 
      XXX 
 -- Kidd, Eric                20 Unat-Warner                 NH            
     1.77 
      XXX 
 
Men 40-49 High Jump
==========================================================================
 1.52 then up by 5cm except 10 cm from 1.67 - 1.87
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Ashley, Brian             43 Unattached               1.87m    6-01.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 
        O    O    O  XXX 
 
Men 60-69 High Jump
==========================================================================
 1.52 then up by 5cm except 10 cm from 1.67 - 1.87
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Sauers, James             63 Atlanta Trac             1.66m    5-05.25 
     1.51 1.56 1.61 1.66 1.67 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Men 70+ High Jump
==========================================================================
 1.52 then up by 5cm except 10 cm from 1.67 - 1.87
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, Isiah              Florida Int'             1.87m    6-01.50 
     1.77 1.82 1.87 1.92 
        P   XO    O  XXX 
 
Men 19-29 Pole Vault
==========================================================================
 3.00, 3.30, then up by 15cm
19-29 NCAA D: A 5.50m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Foran, Eric               23 Florida                  5.05m   16-06.75 
     4.50 4.65 4.80 4.95 5.05 5.18 
        O   XO   XO   XO   XO  XXX 
  2 Shepherd, David           19 North Florid             4.80m   15-09.00 
     4.20 4.35 4.50 4.65 4.80 4.95 
        O    O    O    O    O  XXX 
  3 Lang, Max                 21 Florida                  4.65m   15-03.00 
     4.50 4.65 4.80 
        O    O  XXX 
  3 LaHaye, Andrew            21 Unattached               4.65m   15-03.00 
     4.65 4.80 
        O  XXX 
  5 Harper, Warren            23 Florida Stat             4.50m   14-09.00 
     4.35 4.50 4.65 
       XO    O  XXX 
  6 Holdsworth, Adam          21 Embry-Riddle             4.35m   14-03.25 
     4.35 4.50 4.65 
       XO  PPP  XXX 
  6 Henley, William           21 South Alabam             4.35m   14-03.25 
     4.05 4.20 4.35 4.50 
        O    O  XXO  XXX 
  8 Stierwalt, Harrison       20 Unattached               4.20m   13-09.25 
     4.05 4.20 4.35 
       XO   XO  XXX 
  8 Janson, Charles           22 Unattached               4.20m   13-09.25 
     4.20 4.35 
      XXO  XXX 
  8 Amodio, Anthony           21 Unat-Florida             4.20m   13-09.25 
     4.05 4.20 4.35 
        O   XO  XXX 
 11 Garcia, Brien             21 Florida Int'             4.05m   13-03.50 
     3.75 3.90 4.05 4.20 
        O    O   XO  XXX 
 12 Willett, Monte            22 Embry-Riddle             3.75m   12-03.50 
     3.75 3.90 
       XO  XXX 
 -- boston, ashton            21 Unattached                  NH            
     3.90 
      XXX 
 -- Kennedy, John             20 Florida Stat                NH            
     4.35 
      XXX 
 -- L'Heureux, Ryan           19 North Florid                NH            
     4.05 
      XXX 
 -- Vetere, Adam              21 Embry-Riddle                NH            
     3.75 
      XXX 
 -- Russell, Harcourt         22 Embry-Riddle                NH            
     4.05 
      XXX 
 -- Thompson, Noah            22 North Florid                NH            
     4.20 
      XXX 
 
Men 30-39 Pole Vault
==========================================================================
 3.00, 3.30, then up by 15cm
30-39 NCAA D: A 5.50m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Beagle, John              39 Unattached               4.10m   13-05.25 
  2 Green, Jeremy             35 Unattached               3.80m   12-05.50 
 
Men 50-59 Pole Vault
==========================================================================
 3.00, 3.30, then up by 15cm
50-59 NCAA D: A 5.50m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Logue, Michael            50 Defy Gravity             3.65m   11-11.75 
  1 Negley, Eric              51 Unattached               3.65m   11-11.75 
  3 Hackett, Harry            54 Unattached               2.95m    9-08.00 
 
Men 60-69 Pole Vault
==========================================================================
 3.00, 3.30, then up by 15cm
60-69 NCAA D: A 5.50m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Taylor, Kenneth           60 Unattached               3.05m   10-00.00 
  2 Polhamus, Charlie         68 World Class              2.65m    8-08.25 
 
Men 19-29 Long Jump
==========================================================================
19-29 NCAA D: A 7.90m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Harris, Tyrone            27 Shore AC                 7.39m   24-03.00 
      FOUL  7.39m  FOUL  7.38m  FOUL  PASS
  2 Griffin, Johnta           28 Shore Athlet             7.37m   24-02.25 
      7.08m  6.97m  7.22m  7.37m  7.28m  6.92m
  3 Woods, Marlon             23 Global Trans             7.26m   23-10.00 
      FOUL  7.22m  7.08m  6.95m  FOUL  7.26m
  4 Cole, Tyreece             26 Atlanta Trac             7.13m   23-04.75 
      7.13m  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
  5 Henderson, Jeffrey        21 Florida Memo             6.96m   22-10.00 
      6.96m  FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS
  6 Brun, Michael             26 Webber                   6.93m   22-09.00 
      6.65m  6.72m  6.49m  6.72m  FOUL  6.93m
  7 Smith, Aubrey             21 Webber                   6.91m   22-08.00 
      FOUL  6.63m  6.80m  6.91m  6.89m  FOUL
  8 Wood, Warren              23 Warner                   6.73m   22-01.00 
      6.73m  FOUL  6.13m  6.32m  6.16m  6.33m
  9 Glenn, Marquis            21 Embry-Riddle             6.69m   21-11.50 
      6.35m  6.69m  PASS  6.34m  6.53m  6.35m
 10 Blue, Dominique           21 South Alabam             6.63m   21-09.00 
      6.63m  5.86m  6.51m           
 11 Patrick, Rafael           22 Unat-Embry-R             6.49m   21-03.50 
      FOUL  FOUL  6.49m          
 12 Allen, Tre'Von            19 Warner                   6.37m   20-10.75 
      FOUL  6.37m  6.31m         
 13 DiGregorio, Joe           21 Embry-Riddle             6.12m   20-01.00 
      5.81m  FOUL  6.12m         
 14 Stephenson, Damion        21 Fast Lane Tr             6.10m   20-00.25 
      FOUL  6.10m  PASS         
 15 Jones, Jeremy             21 South Alabam             5.87m   19-03.25 
      4.63m  5.87m  5.07m           
 16 Joseph, Matthew           20 Unat-Warner              5.85m   19-02.50 
      4.74m  FOUL  5.85m           
 17 Kittle, Darius            21 Webber                   5.75m   18-10.50 
      5.75m  5.64m  FOUL          
 18 Morgan, Chad              21 Fast Lane Tr             5.70m   18-08.50 
      FOUL  5.70m  PASS           
 
Men 50-59 Long Jump
==========================================================================
50-59 NCAA D: A 7.90m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Armbrister, Mike          53 Bahamas Mast             5.56m   18-03.00 
      5.53m  5.53m  PASS  4.96m  5.56m  PASS
 -- Holzman, John             51 FAC                       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Men 19-29 Triple Jump
==========================================================================
19-29 NCAA D: A 7.90m                                                          
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Curry, Rafeeq             28 Shore Athlet            16.42mA  53-10.50 
      15.89m  16.05m  16.42m  16.15m  FOUL  PASS
  2 Howard, La'Quan           21 Bethune-Cook            14.40mA  47-03.00 
      14.38m  14.17m  14.32m  14.30m  PASS  14.40m
  3 Smith, Aubrey             21 Webber                  14.23mA  46-08.25 
      13.93m  FOUL  FOUL  14.12m  FOUL  14.23m
  4 Stephenson, Daniel        23 Florida Int'            13.85mA  45-05.25 
      FOUL  13.38m  13.26m  13.66m  FOUL  13.85m
  5 Steele, Aaron             23 Unattached              13.83mA  45-04.50 
      FOUL  13.83m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Allen, Tre'Von            19 Warner                  12.83mA  42-01.25 
      FOUL  12.83m  12.66m  PASS  PASS  PASS
  7 DiGregorio, Joe           21 Embry-Riddle            12.74mA  41-09.75 
      12.34m  FOUL  FOUL  FOUL  12.74m  PASS
  8 Brown, Warren             23 Warner                  12.60mA  41-04.25 
      12.28m  12.20m  11.91m  12.36m  12.60m  12.34m
  9 Andre, Wetsy              21 Unat-Warner             11.12mA  36-05.75 
      11.00m  11.00m  11.08m  10.50m  11.12m  FOUL
 -- Brun, Michael             26 Webber                    FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  PASS  PASS
 -- Blue, Dominique           21 South Alabam              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 19-29 Shot Put
==========================================================================
19-29 NCAA D: A 19.30m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Putman, Michael           21 Florida Stat            17.52m   57-05.75 
      17.52m  FOUL  FOUL  FOUL  17.37m  FOUL
  2 Kemp, Tyson               20 Florida Int'            14.85m   48-08.75 
      14.76m  14.46m  FOUL  14.65m  14.85m  FOUL
  3 Long, Jeff                21 South Alabam            14.23m   46-08.25 
      FOUL  FOUL  FOUL  13.45m  14.23m  FOUL
  4 Patterson, Adam           21 South Alabam            13.67m   44-10.25 
      FOUL  FOUL  FOUL  13.35m  FOUL  13.67m
  5 Schmotzer, John           21 Embry-Riddle            12.97m   42-06.75 
      12.21m  12.17m  12.72m  12.97m  12.80m  12.84m
  6 Szablowski, Adam          22 Embry-Riddle            12.74m   41-09.75 
      12.01m  FOUL  12.63m  12.69m  FOUL  12.74m
  7 Lacy, Kevin               21 Webber                  12.21m   40-00.75 
      12.21m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  11.54m
 
Men 30-39 Shot Put
==========================================================================
30-39 NCAA D: A 19.30m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Caray, Josh               30 Unattached               9.12m   29-11.25 
      9.09m  FOUL  9.11m  9.12m  8.88m  8.85m
 
Men 70+ Shot Put
==========================================================================
 70+ NCAA D1: A 19.30m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Oglesby, James            77 Florida Athl            13.18m   43-03.00 
      12.96m  12.70m  12.65m  13.18m  12.74m  12.70m
 
Men 19-29 Weight Throw
==========================================================================
19-29 NCAA D: A 21.50m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Torres, Joey              21 South Alabam            17.90m   58-08.75 
      15.48m  FOUL  17.17m  17.72m  17.90m  17.69m
  2 Nobles, Steven            21 South Alabam            17.18m   56-04.50 
      16.29m  15.31m  16.15m  17.13m  16.81m  17.18m
  3 Abraham, Albin            22 Embry-Riddle            14.79m   48-06.25 
      14.40m  14.70m  14.01m  FOUL  FOUL  14.79m
  4 Patterson, Adam           21 South Alabam            13.93m   45-08.50 
      12.50m  FOUL  12.76m  13.03m  13.93m  FOUL
  5 Kemp, Tyson               20 Florida Int'            13.90m   45-07.25 
      FOUL  12.41m  FOUL  13.12m  12.50m  13.90m
  6 Long, Jeff                21 South Alabam            13.22m   43-04.50 
      FOUL  FOUL  FOUL  13.22m  12.79m  FOUL
  7 Szablowski, Adam          22 Embry-Riddle            12.68m   41-07.25 
      12.42m  12.68m  12.62m  FOUL  12.58m  12.28m
  8 Lacy, Kevin               21 Webber                  12.20m   40-00.50 
      12.20m  12.04m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 60-69 Weight Throw
==========================================================================
60-69 NCAA D: A 21.50m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Cahners, Robert           69 Unattached              17.54m   57-06.50 
      14.97m  FOUL  17.54m  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 70+ Weight Throw
==========================================================================
 70+ NCAA D1: A 21.50m                                                         
    Name                     Age School                  Finals           
==========================================================================
  1 Garrett, Joe                 Florida Int'            13.52m   44-04.25 
      FOUL  13.52m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Men 19-29 55 Meter Dash Heptathlon
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Embry, Martin             22 Bethune-Cook              6.65   1    830
  2 Todd, Branden             20 Florida Int'              6.75   1    792
  2 Schumacher, Garrett       21 South Alabam              6.75   3    792
  4 Hunt II, Samuel           23 Unattached                6.79   3    779
  5 Hemingway, Jon            21 Embry-Riddle              6.91   1    736
  6 Riggins, Curtis           19 Bethune-Cook              6.94   1    726
  7 Krause, Ashton            21 South Alabam              6.97   2    716
  8 Milliard, Craig           22 Embry-Riddle              7.00   2    703
  9 Snow, Chris               19 Unattached                7.03   3    694
 10 Howard, La'Quan           21 Bethune-Cook              7.14   2    656
 11 Nelson, Josh              21 South Alabam              7.26   2    619
 12 Smith, Connor             19 Unattached                7.38   3    580
 
Men 19-29 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Riggins, Curtis           19 Bethune-Cook           2:50.86     757
  2 Hemingway, Jon            21 Embry-Riddle           2:51.24     753
  3 Schumacher, Garrett       21 South Alabam           2:54.28     721
  4 Snow, Chris               19 Unattached             2:55.96     704
  5 Smith, Connor             19 Unattached             3:04.52     621
  6 Hunt II, Samuel           23 Unattached             3:04.62     620
  7 Todd, Branden             20 Florida Int'           3:16.46     512
  8 Krause, Ashton            21 South Alabam           3:17.35     504
  9 Nelson, Josh              21 South Alabam           3:20.77     475
 10 Milliard, Craig           22 Embry-Riddle           3:21.24     471
 
Men 19-29 55 Meter Hurdles Heptathlon
==========================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Embry, Martin             22 Bethune-Cook              8.12   2    804
  2 Krause, Ashton            21 South Alabam              8.16   3    793
  3 Milliard, Craig           22 Embry-Riddle              8.18   2    788
  4 Schumacher, Garrett       21 South Alabam              8.75   3    656
  5 Hemingway, Jon            21 Embry-Riddle              8.78   1    650
  6 Todd, Branden             20 Florida Int'              8.79   3    648
  7 Hunt II, Samuel           23 Unattached                9.01   1    599
  8 Riggins, Curtis           19 Bethune-Cook              9.04   2    593
  9 Howard, La'Quan           21 Bethune-Cook              9.16   2    568
 10 Smith, Connor             19 Unattached                9.19   1    562
 11 Snow, Chris               19 Unattached                9.25   3    549
 12 Nelson, Josh              21 South Alabam             14.43   1 
 
Men 19-29 High Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Connor             19 Unattached               1.91m    6-03.25    723
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 1.94 
        P    P    P    P    O    O    O    O    O   XO    O   XO  XXX 
  1 Hemingway, Jon            21 Embry-Riddle             1.70m    5-07.00    544
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 
        O    O    O   XO  XXO  XXX 
  2 Todd, Branden             20 Florida Int'             1.88m    6-02.00    696
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 1.91 
        P    P    P    P    P    O    P    P  XXO  XXO   XO  XXX 
  3 Krause, Ashton            21 South Alabam             1.85m    6-00.75    670
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 1.88 
        P    P    P    P    P    P    P    O    P   XO  XXX 
  4 Schumacher, Garrett       21 South Alabam             1.82m    5-11.50    644
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 1.82 1.85 
        P    P    P    O    O  XXO    O    O    O  XXX 
  5 Howard, La'Quan           21 Bethune-Cook             1.76m    5-09.25    593
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 
        P    P    P    O    O    O    O  XXX 
  5 Milliard, Craig           22 Embry-Riddle             1.76m    5-09.25    593
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 1.76 1.79 
        P    O    O    O    P  XXO    O  XXX 
  7 Riggins, Curtis           19 Bethune-Cook             1.70m    5-07.00    544
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 1.73 
      XXO    O   XO    O    O  XXX 
  8 Hunt II, Samuel           23 Unattached               1.67m    5-05.75    520
     1.58 1.61 1.64 1.67 1.70 
        O    O   XO   XO  XXX 
  9 Nelson, Josh              21 South Alabam             1.58m    5-02.25    449
     1.58 1.61 
        O  XXX 
  9 Snow, Chris               19 Unattached               1.58m    5-02.25    449
     1.58 1.61 
        O  XXX 
 -- Embry, Martin             22 Bethune-Cook                NH            
     1.58 
      XXX 
 
Men 19-29 Pole Vault Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Krause, Ashton            21 South Alabam             4.05m   13-03.50    631
  1 Smith, Connor             19 Unattached               4.05m   13-03.50    631
  3 Nelson, Josh              21 South Alabam             3.95m   12-11.50    603
  4 Milliard, Craig           22 Embry-Riddle             3.75m   12-03.50    549
  5 Hunt II, Samuel           23 Unattached               3.65m   11-11.75    522
  6 Schumacher, Garrett       21 South Alabam             3.55m   11-07.75    496
  7 Snow, Chris               19 Unattached               3.25m   10-08.00    418
  8 Riggins, Curtis           19 Bethune-Cook             2.95m    9-08.00    345
  9 Howard, La'Quan           21 Bethune-Cook             2.75m    9-00.25    298
 10 Embry, Martin             22 Bethune-Cook             2.65m    8-08.25    275
 10 Todd, Branden             20 Florida Int'             2.65m    8-08.25    275
 12 Hemingway, Jon            21 Embry-Riddle             2.25m    7-04.50    189
 
Men 19-29 Long Jump Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hunt II, Samuel           23 Unattached               6.59m   21-07.50    718
      ND  5.88m  6.59m            
  1 Hemingway, Jon            21 Embry-Riddle             5.77m   18-11.25    537
      5.65m  5.73m  5.77m            
  2 Todd, Branden             20 Florida Int'             6.51m   21-04.25    700
      6.39m  6.25m  6.51m            
  3 Milliard, Craig           22 Embry-Riddle             6.18m   20-03.50    626
      5.76m  6.18m  5.81m            
  4 Howard, La'Quan           21 Bethune-Cook             6.17m   20-03.00    624
      6.11m  6.17m  6.05m            
  5 Embry, Martin             22 Bethune-Cook             6.12m   20-01.00    613
      6.03m  6.12m  6.08m            
  6 Smith, Connor             19 Unattached               6.04m   19-09.75    595
      6.04m  5.85m  ND            
  7 Riggins, Curtis           19 Bethune-Cook             5.92m   19-05.25    569
      5.92m  4.69m  ND            
  8 Krause, Ashton            21 South Alabam             5.86m   19-02.75    556
      5.86m  5.81m  5.83m            
  9 Nelson, Josh              21 South Alabam             5.70m   18-08.50    523
      5.51m  5.70m  5.68m            
 10 Schumacher, Garrett       21 South Alabam             5.51m   18-01.00    483
      ND  5.51m  5.31m            
 11 Snow, Chris               19 Unattached               5.22m   17-01.50    425
      5.14m  5.17m  5.22m            
 
Men 19-29 Shot Put Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Milliard, Craig           22 Embry-Riddle            11.91m   39-01.00    601
      11.91m  11.29m  10.52m            
  1 Hemingway, Jon            21 Embry-Riddle             8.94m   29-04.00    422
      8.71m  8.94m  FOUL            
  2 Schumacher, Garrett       21 South Alabam            11.36m   37-03.25    568
      11.36m  11.00m  11.19m            
  3 Todd, Branden             20 Florida Int'            11.29m   37-00.50    563
      10.50m  9.87m  11.29m            
  4 Smith, Connor             19 Unattached              10.77m   35-04.00    532
      10.54m  10.77m  10.62m            
  5 Embry, Martin             22 Bethune-Cook            10.35m   33-11.50    507
      FOUL  9.98m  10.35m            
  6 Hunt II, Samuel           23 Unattached              10.17m   33-04.50    496
      FOUL  9.24m  10.17m            
  7 Krause, Ashton            21 South Alabam            10.16m   33-04.00    495
      9.08m  10.16m  FOUL            
  8 Snow, Chris               19 Unattached               9.71m   31-10.25    468
      9.65m  8.83m  9.71m            
  9 Nelson, Josh              21 South Alabam             9.67m   31-08.75    466
      8.98m  9.67m  8.97m            
 10 Howard, La'Quan           21 Bethune-Cook             9.00m   29-06.50    426
      9.00m  8.88m  8.83m            
 11 Riggins, Curtis           19 Bethune-Cook             7.79m   25-06.75    354
      7.79m  7.57m  7.61m            
 
Men 19-29 Heptathlon
================================================================
19-29 NCAA D: A  5675                                                          
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1 Krause, Ashton            21 South Alabam              4365  
  2 Schumacher, Garrett       21 South Alabam              4360  
  3 Milliard, Craig           22 Embry-Riddle              4331  
  4 Hunt II, Samuel           23 Unattached                4254  
  5 Smith, Connor             19 Unattached                4244  
  6 Todd, Branden             20 Florida Int'              4186  
  7 Riggins, Curtis           19 Bethune-Cook              3888  
  8 Hemingway, Jon            21 Embry-Riddle              3831  
  9 Snow, Chris               19 Unattached                3707  
 10 Nelson, Josh              21 South Alabam              3135